Blog
Blog Stowarzyszenia KoLiber
Stowarzyszenie KoLiber
59 obserwujących 276 notek 108697 odsłon
Stowarzyszenie KoLiber, 27 grudnia 2014 r.

Chwała Powstańcom Wielkopolskim!

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

W związku z 96. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego Stowarzyszenie KoLiber pragnie wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla zwycięskich Powstańców. Ich walka zasługuje na szczególne uznanie ze względu na to, że była ukoronowaniem wieloletniej pracy u podstaw wykonywanej przez Wielkopolan. Powstanie Wielkopolskie pokazało, że warto było cierpliwie prowadzić pozytywistyczną działalność niepodległościową po to, by w dogodnym momencie wywalczyć wolność. Mamy nadzieję, że wzorce płynące z tych wydarzeń, a więc bohaterstwo poparte cierpliwością, realizmem i rozsądkiem będą silniej niż dotychczas oddziaływać na polskie elity, a samo Powstanie w znacznie większym stopniu zaistnieje w świadomości społecznej, nie tylko w Wielkopolsce. Uważamy bowiem, że my Polacy przyglądając się naszej historii zdecydowanie zbyt rzadko spoglądamy na wielkie zwycięstwa, znacznie częściej pochylając się nad tragicznymi klęskami. Czas najwyższy zmienić te proporcje i zacząć mocniej akcentować triumfy, wśród których warto z dumą i radością świętować kolejne rocznice Powstania Wielkopolskiego. Stowarzyszenie KoLiber stara się to robić organizując co roku w Poznaniu i w Kaliszu okolicznościowe imprezy „Toast za Zwycięstwo”.

Zachęcamy do większego zainteresowania tematyką powstańczą, pielęgnowania pamięci o bohaterach oraz czerpania z etosu Powstania Wielkopolskiego.


 

Zarząd Główny

Stowarzyszenia KoLiber

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

www.koliber.org

image

image

Stowarzyszenie KoLiber to ogólnopolska organizacja łącząca ludzi o poglądach konserwatywnych oraz wolnorynkowych. Posiadamy ponad 20 oddziałów w miastach całej Polski.

Konserwatyści, liberałowie, libertarianie, wolnościowcy, monarchiści, minarchiści, anarchokapitaliści, antykomuniści. Licealiści, studenci i przedsiębiorcy - młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, wolność gospodarcza, rozwój samorządności, szacunek dla historii i tradycji oraz silne i bezpieczne państwo.

W naszej działalności dążymy do:
I Realizacji idei wolnego społeczeństwa.
II Całkowitego poddania gospodarki mechanizmom rynkowym.
III Obrony suwerenności państwowej.
IV Stworzenia "silnego państwa minimum" opartego na rządach Prawa.
V Rozwoju samorządności.
VI Poszanowania tradycji i historii.
VII Uznania szczególnej roli Rodziny

Działając w KoLibrze pragniemy zarazem inspirująco i twórczo wykorzystać spędzany wspólnie czas. Pole naszej działalności jest niezwykle szerokie: od tak poważnych przedsięwzięć jak międzynarodowe konferencje, obozy naukowe, panele dyskusyjne poprzez uliczne manifestacje aż po nieformalne spotkania, imprezy integracyjne oraz pikniki.

Różnorodność nurtów sprawia, że są wśród nas ludzie o różnych poglądach. I właśnie to jest naszą siłą. Nie zawsze się zgadzamy, ale to jedyne takie miejsce na polskiej scenie politycznej, gdzie prawica potrafi rozmawiać i wypracowywać kompromisy.

Poszczególne teksty zamieszczane na blogu nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @KRZYSZTOF J. WOJTAS Dr Kawęcki odnosił się do tych kwestii w dalszej części spotkania....
  • @Sartre A co takiego było w latach 2005-2007? Stalinizm, jak mówił pewien pan? To, co w...
  • @Sowiniec Tak, zdecydowanie. Jednak my jesteśmy konstruktywni. Nie mówimy tylko o tym, co nam...

Tematy w dziale