92 obserwujących
472 notki
1213k odsłon
  2613   0

Stanowisko RDI w sprawie majaczeń Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk, pisarka, ur. 29.01.1962 w Sulechowie, raczyła była wyrazić pogląd w wywiadzie dla TVP Info, że Polacy w swojej historii byli właścicielami niewolników, że mordowali Żydów, oraz że mają do przezwyciężenia swoja historię, podobnie jak Niemcy, przy czym z według Tokarczuk Niemcy ze swoja historią się już uporali, a Polacy nie.

Nie przez przypadek na początku podaliśmy datę urodzenia Tokarczuk. Kobieta pięćdziesięciotrzyletnia była świadoma w latach PRL, wie zatem czym komunizm był i do czego prowadzi propaganda komunistyczna. A Tokarczuk jest prominentna postacią środowiska Krytyki Politycznej. A właśnie takie poglądy na polską historię jakie Tokarczuk wyraziła w wywiadzie dla TVP Info ma to środowisko. Skoro osoba dojrzała, która była świadoma w latach PRL (w 1989 roku miała 27 lat) dzisiaj ma poglądy Krytyki Politycznej i wygaduje takie rzeczy to znaczy, że albo jest po prostu słaba na umyśle lub (co może iść w parze ale nie musi) - że jest to wybór koniunkturalny , mający zapewnić dostęp do pieniędzy, grantów, nagród (co działa - bo właśnie kolejną nagrodę dostała, co było powodem wywiadu w TVP Info).

Skoro tak, to jej wypowiedź można też traktować w kategoriach świadomej prowokacji, mającej na celu napędzić sprzedaż najnowszej książki: środowiska patriotyczne będą protestować, Tokarczuk zostanie męczennicą, a sprzedaż będzie szła, bo jest rozgłos.

Otóż nie zrobimy takiej przyjemności tej skandalistce. Jeśli ktoś chce wyrazić swoją opinię na temat wypowiedzi Tokarczuk może to zrobić na Facebooku wysyłając wiadomość właścicielce profilu https://www.facebook.com/olga.tokarczuk.1 albo napisać do Wydawnictwa Literackiego list.

Odmiennie od sprawy Grossa Reduta Dobrego Imienia nie będzie organizować jakiejś większej akcji w tej sprawie - właśnie po to, żeby Tokarczuk i jej środowisko nie osiągnęło swojego celu. Tym bardziej żeby nie dostarczyć tematu zastępczego dla łże mediów tuz przed wyborami. Gross, który znieważył Polskę, według nas działa jako narzędzie śmiertelnych wrogów Polski i tu trzeba go ścigać z całą mocą. Tokarczuk chce zarobić pieniądze, a akcja Reduty wobec niej będzie za dużym wyróżnieniem i promocją. Dlatego zachęcamy do wysyłania indywidualnych listów na adres Wydawnictwa Literackiego, które wydało jej ostatnią książkę.

Adres Wydawnictwa Literackiego:

Wydawnictwo Literackie sp. z o.o.
ul. Długa 1, 31-147 Kraków
redakcja@wl.net.pl

 

 

Maciej Świrski

Prezes Zarządu RDI

 

http://rdi.org.pl

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale