16 obserwujących
111 notek
141k odsłon
  311   0

Konferencja w Jałcie właśnie trwa

Teoretycznie tzw. pandemia właśnie odchodzi w niebyt. Została zastąpiona tzw. endemią, co w części krajów bynajmniej nie oznacza rezygnacji z super zielonych przepustek (nazwa oczywiście przypadkowo taka jak w Orvella) czy innych „zdobyczy” ostatnich dwóch lat.

Jak wieść niesie, w Kanadzie trwają coraz większe protesty (dla odmiany w Austrii wprowadza się obowiązkowo szczepienia szczepionkami, w innych krajach nazywanymi obecnie raczej preparatami medycznymi).

Polacy nie protestują, przygnieceni nowym systemem podatkowym. Nikt raczej nie zwraca uwagi na pewien „dziwny program komputerowy” (tak zdaje się mówiono w zeszłym roku w TVP), kupiony za grosze na Bliskim Wschodzie.

Równocześnie do wszystkiego dochodzi wykupowanie kolejnych złoży litu przez Chiny, i… pożary elektrycznych autobusów Mercedesa (mają w przyszłości jeździć we Wrocławiu). Widać również informacje o możliwym wycofaniu Facebooka i Integrama z UE, i ogromnych spadkach chociażby Netflixa, a na deser dochodzą kolejne fakty o imperium pewnego pana o nazwisku Schwab…

Czy o czymś zapomniałem?

Niniejszym wpisem chciałbym tylko zwrócić uwagę na trzy ważne rzeczy:

  1. obecnie mamy do czynienia z największą chyba w historii walką gigantów (ranne USA i rosnące Chiny, swoje chcą ugrać Światowe Forum Handlu i Rosja, która nie mogła chyba wymarzyć sobie lepszej okazji do ekspansji)
  2. jeśli chodzi o USA, to różne internetowe gwiazdy ostatnich lat (Google, Microsoft, Facebook, Intel) przestają się liczyć, podgryzane przez alternatywnych konkurentów i rządy, które szukają u nich pieniędzy (symbolem upadku niech będzie wiecznie dziurawy i problematyczny Windows, czy podział rdzeni u Intela na wydajne i słabe)
  3. po całym tym owczym pędzie do globalizacji może dojść do rozpadu wszystkiego na szereg państw narodowych (chociażby z własnym internetem)

Ogólnie to jest bardzo niebezpieczny moment, gdyż ludzie wymęczeni fizycznie i psychicznie mogą zaakceptować dosłownie wszystko. Pytanie tylko czy obecni rządzący są tylko nieudolni czy realizują plan którejś ze stron?

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka