marcinw2 marcinw2
347
BLOG

Konferencja w Jałcie właśnie trwa

marcinw2 marcinw2 Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

Teoretycznie tzw. pandemia właśnie odchodzi w niebyt. Została zastąpiona tzw. endemią, co w części krajów bynajmniej nie oznacza rezygnacji z super zielonych przepustek (nazwa oczywiście przypadkowo taka jak w Orvella) czy innych „zdobyczy” ostatnich dwóch lat.

Jak wieść niesie, w Kanadzie trwają coraz większe protesty (dla odmiany w Austrii wprowadza się obowiązkowo szczepienia szczepionkami, w innych krajach nazywanymi obecnie raczej preparatami medycznymi).

Polacy nie protestują, przygnieceni nowym systemem podatkowym. Nikt raczej nie zwraca uwagi na pewien „dziwny program komputerowy” (tak zdaje się mówiono w zeszłym roku w TVP), kupiony za grosze na Bliskim Wschodzie.

Równocześnie do wszystkiego dochodzi wykupowanie kolejnych złoży litu przez Chiny, i… pożary elektrycznych autobusów Mercedesa (mają w przyszłości jeździć we Wrocławiu). Widać również informacje o możliwym wycofaniu Facebooka i Integrama z UE, i ogromnych spadkach chociażby Netflixa, a na deser dochodzą kolejne fakty o imperium pewnego pana o nazwisku Schwab…

Czy o czymś zapomniałem?

Niniejszym wpisem chciałbym tylko zwrócić uwagę na trzy ważne rzeczy:

  1. obecnie mamy do czynienia z największą chyba w historii walką gigantów (ranne USA i rosnące Chiny, swoje chcą ugrać Światowe Forum Handlu i Rosja, która nie mogła chyba wymarzyć sobie lepszej okazji do ekspansji)
  2. jeśli chodzi o USA, to różne internetowe gwiazdy ostatnich lat (Google, Microsoft, Facebook, Intel) przestają się liczyć, podgryzane przez alternatywnych konkurentów i rządy, które szukają u nich pieniędzy (symbolem upadku niech będzie wiecznie dziurawy i problematyczny Windows, czy podział rdzeni u Intela na wydajne i słabe)
  3. po całym tym owczym pędzie do globalizacji może dojść do rozpadu wszystkiego na szereg państw narodowych (chociażby z własnym internetem)

Ogólnie to jest bardzo niebezpieczny moment, gdyż ludzie wymęczeni fizycznie i psychicznie mogą zaakceptować dosłownie wszystko. Pytanie tylko czy obecni rządzący są tylko nieudolni czy realizują plan którejś ze stron?

marcinw2
O mnie marcinw2

Pisał m.in. dla Chipa, Linux+, Benchmarka, SpidersWeb i DobrychProgramów (więcej na mwiacek.com). Twórca aplikacji (koder i tester). Niepoprawny optymista i entuzjasta technologii. Nie zna słów "to trudne", tylko zawsze pyta "na kiedy?".

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka