87 obserwujących
1246 notek
1318k odsłon
452 odsłony

Czy redakcja Salon24 łamie prawo?

Wykop Skomentuj6

publikując fragmenty zniesławiającej publikacji TVP Info?

Redakcja TVP Info opublikowała list byłego męża Emili Szmydt, w którym oskarżą on byłą żonę o niestabilność psychiczną, uzależnienie od alkoholu i psychotropów.

Art 212 KK mówi (pogrubienia tekstu moje):

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. 

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. 

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Nie ulega wątpliwości , że publikacja listu byłego męża Emilii Szmydt, w którym on powołuje się na rzekome informacje z życia prywatnego swojej żony jest zniesławiająca. Jest pomówieniem, niezależnie od tego czy te informacje są prawdziwe czy nie. Emilia Szmydt nie jest osobą publiczną i w tym przypadku tzw dowód prawdy niczego nie zmienia.

Salon24 republikując obszerne, zniesławiające fragmenty listu popełnia przestępstwo.

https://www.salon24.pl/newsroom/978633,sprawa-piebiaka-i-iustitii-dramatyczny-list-meza-emilii-do-onetu

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale