threeme-ww threeme-ww
2770
BLOG

Czy Rosja może upaść? Polecam analizę na kanale Globalista

threeme-ww threeme-ww Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 86

Przygotowuję notkę o filmie "Zimna Prawda" w wolnych chwilach, ale ilość bzdur, przeinaczeń, manipulacji i kłamstw w tym filmie jest tak ogromna a czas nie jest z gumy, że notka najwcześniej gotowa będzie dopiero za tydzień. A ostatnio trafiłem na youtubowy kanał Globalista który gorąca Wam polecam. Sądzę, że jest to dla większości z nas coś, co warto obejrzeć, no może nie dla garstki prorosyjskich blogerów, którzy też na Salonie siedzą.

A czy Rosja może upaść? Oczywiście, obecnie jest to bardzo prawdopodobne. Jeśli nadal będzie tak zarządzać swoim terytorium, to jest to wręcz pewne. Jednakże dla światowych mocarstw upadek Rosji wcale nie jest czymś dobrym. Więc wcale nie wykorzystują sytuacji a wręcz przymykają oko na pomoc dla Rosji udzielaną przez Chiny. Dla Chin z kolei korzystna jest obecna sytuacja, w której czerpią za bezcen Rosyjskie bogactwa z Syberii bez konieczności anektowania terytorium. Być może - jak twierdzi Globalista - Chiny chcą odzyskać ogromne terytoria Rosji które sto lat temu do niej należały, ale oceniają, że jest na to jeszcze za wcześnie. 

Tak czy owak obecnie jest wiele oznak pokazujących jak słabym krajem jest Rosja, jak fatalnie zarządzanym. Jest to kolos który się chwieje, jednak jego upadku obawiają się światowe mocarstwa. Czy słusznie? Podobne obawy były gdy upadał ZSRR. A jednak czarne wizje się nie sprawdziły. Rosja jest krajem wieloetnicznym, wieloreligijnym, wielowyznaniowym, gdzie ogromne połacie kraju są setki, tysiące kilometrów od ośrodka władzy. Jest wiele regionów, które dążą do niezależności, wiele grup separatystycznych, które podporządkuje się siłą. Oczywiście te filmy to są "tylko i aż" dywagacje, jest od cholery zmiennych, które mogą doprowadzić do tego, że Rosja jednak nie upadnie. Te filmiki to nie wróżby, nie przepowiednie, nie prognozy nawet. To są oceny prawdopodobieństwa zajścia danego wydarzenia. A na obecną chwilę prawdopodobieństwo upadku Rosji jest spore (IMO>25%) i cały czas rośnie.threeme-ww
O mnie threeme-ww

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka