4 obserwujących
35 notek
17k odsłon
417 odsłon

Szeremietiew: Platforma bierze wojsko

Wykop Skomentuj
Okładka

Na okładce najnowszego "Uważam Rze" Donald Tusk został wystylizowany na generała Wojciecha Jaruzelskiego. Jak informuje tygodnik, 16 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które było poświęcone prezentacji" założeń reformy systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP".Tygodnik sugeruje w tekścieRomualda Szeremietiewa, że przygotowywana reforma dowodzenia wojskiem ma być realną możliwością "użycia Sił Zbrojnych do całkowitego przejęcia władzy".

Platforma bierze wojsko. Czy po to, aby czołgi wyjechały przeciwko protestującym? - pyta autor.

- Po cichu. Bez większego zainteresowania mediów przygotowywana jest reforma dowodzenia polskim wojskiem. Daje ona realną możliwość użycia Sił Zbrojnych do całkowitego przejęcia władzy. Szokujące jest w tej sprawie milczenie polityków opozycji, którzy wydają się nie zdawać sobie sprawy z rzeczywistych konsekwencji reformy - pisze Romuald Szeremietiew, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej.

- Z historii wiemy, że wojsko było używane w zabiegach o zdobycie lub utrzymanie władzy w państwie. Robili to politycy niekoniecznie noszący wojskowe mundury, ale zawsze posiadający władzę wydawania rozkazów w wojsku – czytamy w tygodniku. Stąd na okładce "Uważam Rze" pojawił się Donald Tusk, który przypomina generała Wojciecha Jaruzelskiego.

 W opinii autora, w procesie tworzenia armii nacisk został położony na "ofensywne działania ekspedycyjne i kształcenie żołnierzy w wykonywaniu funkcji quasi-policyjnych".

- W obliczu nadciągającego kryzysu i spodziewanych masowych protestów podporządkowanie wojska wprost partii rządzącej budzi niepokój. Pojawiły się opinie, że pod rządami PO wojsko zostało zamienione w formację o charakterze pacyfikacyjnym i jest ono widziane jako aparat represji – podkreśla autor.

tekst pierwotnie ukazał się na www.twojewiadomosci.com.pl

Więcej w najnowszym "Uważam Rze"

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale