10 obserwujących
121 notek
86k odsłon
232 odsłony

Krzywda nam się nie stanie.

Wykop Skomentuj25

Oto jak polskie veto w sprawie unijnego budżetu widzi były (na szczęście) szef polskiego MSZ:

"Nie odbudowywaliśmy Polski na podstawie europejskich dotacji. One stanowią mniej niż 1,5 procent PKB rocznie. To istotny zastrzyk, ale nie są to fundusze, które zbudowały Polskę. Chcemy je w dalszym ciągu otrzymywać, ale to broń obosieczna.
Zachód straciłby na tym. (…) Jeśli zawetujemy budżet, nie powstanie budżet na odbudowę Europy, a normalny budżet unijny na lata 2021-2027 wejdzie w życie jako prowizorium. Żadna krzywda nam się nie stanie, bo budżet europejski będzie funkcjonował"

Jak bym słyszał Jerzego Urbana mówiącego, że rząd się wyżywi...
Tym ludziom naprawdę wydaje się, że mogą bezkarnie zrzucić na Brukselę atomową bombę. Że można z rana podpalić dom, w którym się mieszka a potem jak gdyby nigdy nic usiąść z rodziną do obiadu na zgliszczach tego domu.
Ten rząd coraz jawniej brnie w sttronę Polexitu, a raczej wy...polu. A tego Polacy im nie darują, zwłaszcz polska wieś. Jeżeli dywagacje polskiego premiera na temat veta to nie tylko głupie wymachiwanie szabelką, to Polacy
znowu wyjdą na ulicę, a gnojówka zacznie się lać w poselskich biurach jak Polska długa i szeroka. I to z jakiego powodu?

Bo polskiemu rządowi najwyraźniej nie podoba się praworządność. 


https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26514481,witold-waszczykowski-o-wecie-polski-ws-budzetu-ue-krzywda.html#s=BoxOpImg1

Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale