Układ Otwarty Układ Otwarty
4133
BLOG

Wojna polsko-polska ruszy za chwilę pełną parą. Będziemy szukać wewnętrznego Putina.

Układ Otwarty Układ Otwarty Polityka Obserwuj notkę 107
Wewnętrzna agresja w Polsce wybuchnie niedługo ze zdwojoną siłą – przewiduje Tomasz Karoń w rozmowie z Igorem Janke w najnowszym odcinku programu Układ Otwarty. Bardzo ważne jest jednak, by nie doprowadzić do walk etnicznych wokół obecności Ukraińców w Polsce - mówi.

W mojej ocenie dojdzie do próby bałkanizacji Polski – będzie poszukiwanie nowego Putina. Tusk już mówi o deputinizacji Europy, Jarosław Kaczyński będzie dla opozycji świetnym kandydatem do roli tego nowego Putina – mówi Karoń. – To będzie odreagowanie frustracji. Obie strony sporu politycznego w Polsce będą oskarżać się kto był bardziej proputinowski i prorosyjski , kto uprawia styl polityki zbliżony do Putina. Ci, którzy pomylili się co do Rosji,  będą robili wszystko, żeby „zatrzeć ślady” i nie przyznać się do tego,  że Jarosław Kaczyński miał rację, a ci z których będzie się robiło Putinów w sferze światopoglądowej nie pozostaną bierni  – dodaje.


Polacy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby nie zdać egzaminy z przyjmowania uchodźców. Możemy dziś pokazać: stanęliśmy na wysokości zadania. Teraz naszym najważniejszym zadaniem jest nie doprowadzić w Polsce do wojny etnicznej  – uważa gość Układu Otwartego Tomasz Karoń.
Dlaczego Zandberg odciął się lewackich partii na Zachodzie ? Czy wrócimy do tradycyjnego modelu społeczeństwa? Czy cancel culture, BLM, mieszanie płci i inne nowoczesne trendy będą w odwrocie?  Czy społeczeństwo po doświadczeniu wojny na Ukrainie ponownie wejdzie w walkę plemienną PiS i PO ? Czy wojna zmieni napięcia polityczne w polskim społeczeństwie ? O politykach z wizją i marzących o wielkości państwa w rozmowie z Tomaszem Karoniem w Układzie Otwartym.

Posłuchaj rozmowy na Spotify

Zapraszamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy Układu Otwartego na Facebooku i mogą otrzymać cotygodniowy newsletter z autorskim wyborem Igora  najciekawszych tekstów w sieci.

Strona Autora: https://igorjanke.pl

Układ Otwarty to niezależny podcast Igora Janke

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka