Rosyjskie psie syny, wasze ręce po łokcie we krwi Wołynia – nie udawajcie świętych! Wy, Moskale, wiecznie macie czelność pouczać świat o "nazistach", "banderowcach" i "historycznej sprawiedliwości", a sami maczaliście paluchy w jednej z najohydniejszych rzezi XX wieku tak głęboko, że smród zdrady i prowokacji czuć do dziś.

Rzeź Wołyńska to przede wszystkim ukraińskie ludobójstwo na Polakach – bestialskie, chore, z siekierami, kosami, piłami do drewna, gwałtami na żywca, paleniem dzieci w stodołach i wyrywaniem języków.
Ale nie opowiadajcie bajek, że to było "tylko" ich robota. Wy, bolszewickie psie syny z NKWD, GRU i sowieckiej partyzantki, byliście podpalaczami tego piekła.
Klasyczna taktyka "dziel i rządź" – stara jak imperium rosyjskie, udoskonaloną przez Stalina. Od 1939 roku wy już masakrowaliście polskie elity na Kresach: Katyń, deportację, masowe mordy w więzieniach w 1941. Gdy Niemcy weszli na Wołyń, nie siedzieliście bezczynnie. Infiltracja, prowokacje, fałszywe flagi – to wasza specjalność.Istnieją raporty AK i świadectwa, że sowieckie grupy, często przebrane za UPA, atakowały polskie wsie, żeby dolać oliwy do ognia nienawiści. Żeby Ukraińcy rżnęli Polaków jeszcze zajadłej, a Polacy nienawidzili Ukraińców na zawsze. Na czele niektórych sotni UPA stali wasi oficerowie Armii Czerwonej albo agenci.
Przykłady?
Wasyl Lewoczko vel "Dowbusz" vel "Sokolenko" – dowódca sotni UPA odpowiedzialny za masakrę w Porycku (ponad 200 Polaków podczas mszy świętej). Rok później już kapitan specgrupy NKWD. Typowy wasz numer: dziś morduje Polaków dla "niepodległej Ukrainy", jutro dla Stalina i czerwonej flagi.
Sowiecka partyzantka Kowpaka i wielu,wielu innych "bohaterów" często celowo atakowała polskie osady albo zmuszała Polaków do sojuszu z Sowietami – co Ukraińcy brali za dowód "polsko-bolszewickiego spisku". Raporty polskiego podziemia z 1943 wprost wskazywały na was jako inspiratorów konfliktu.
Cel?
Prosty jak drut: osłabić polski żywioł na Kresach (bo Polacy mieli do nich prawa), zniszczyć ukraińskich nacjonalistów marzących o Ukrainie bez Moskwy i oczyścić teren pod waszą okupację. Im więcej polskich i ukraińskich trupów – tym lepiej dla Kremla.
Setki tysięcy martwych Słowian?
Dla was sukces geopolityczny. Krew braci Słowian lała się strumieniami, a wy, ruskie katownie, tylko zacieraliście ręce.
Po wejściu Armii Czerwonej w 1944 dokończyliście robotę: deportowaliście resztki Polaków, rozbijaliście AK, a jednocześnie walczyliście z UPA. Polaków wpędzaliście do "istriebitielnych batalionów" (waszej milicji NKWD), bo UPA wciąż ich rżnęła – a potem likwidowaliście i ich. Cynizm godny diabła.
Po wojnie wasza propaganda (i dzisiejsza putinowska) zrzucała wszystko na "banderowców" i Niemców, ukrywała własne ślady, a dziś FSB wyciąga "dokumenty" dokładnie wtedy, gdy chce skłócić Polaków z Ukraińcami. Klasyczna operacja wpływu hybrydowego – robicie to od dekad.Rosjanie, wy nie jesteście "bratnim narodem". Jesteście imperium kłamstwa, zdrady i masowego mordu.
Wołyń pokazuje waszą prawdziwą twarz: nie walczyliście o "wyzwolenie", tylko o dominację. Wykorzystaliście istniejące napięcia narodowościowe, włożyliście dynamit, podpaliliście lont i patrzyliście, jak Polacy i Ukraińcy się wyrzynają. Potem weszliście jako "wyzwoliciele" na morze krwi, które sami pomogliście stworzyć.
Dziś Putin i jego propaganda znowu używa Wołynia jako broni przeciwko Polsce i Ukrainie. Dokładnie tak samo jak NKWD w 1943. Pamiętajcie o ofiarach – polskich dzieciach rozrywanych widłami, kobietach gwałconych i palonych, całych wsiach wymordowanych w bestialski sposób. I pamiętajcie, kto na tym wszystkim najwięcej zyskał: Moskwa. Zawsze Moskwa.
Gdy Rosja dziś mówi o "braterstwie słowiańskim", "denazyfikacji" czy "historycznej prawdzie" – plujcie im w twarz. Ich ręce są brudne nie tylko krwią Ukraińców dziś, ale też Polaków i Ukraińców wtedy. Wołyń to nie tylko ukraińska hańba. To wasza, ruskie psie syny, perfidia w czystej postaci. Historia was osądzi – i my, potomkowie ofiar, też nie zapomnimy.
Nigdy.
Z Tel Awiwu, z dumą
Wasz bloger z Izraela
Potomek Radzieckich Wołyniaków
Am Yisrael Chai!



Komentarze
Pokaż komentarze (10)