0 obserwujących
99 notek
32k odsłony
  217   0

Apel: Poprzyjcie dalsze istnienie "Okien Życia"!

 

To jest wielka prośba do wszystkich oraz do pana Premiera Tuska: O poparcie inicjatywy Rady Miasta Krakowa, która wystosowała słuszną i pilną rezolucję do pana  Premiera o podjęcie działań na rzecz utrzymania  zagrożonych okien życia,które działają nie tylko w Polsce ( jest ich w Polsce 49 i uratowano w nich 51 dzieci).

Okna te działają we Włoszech, Niemczech, Czechach, Rosji, Litwie i innych państwach.

Istnienie tych okien życia zostało zagrożone z inicjatywy węgierskiej socjolog, Marii Herzog- członka Komitetu Praw Dziecka przy ONZ, która na początku grudnia 2012. poruszyła na forum ONZ problem niezgodności z prawem istnienia tych Okien Życia, ponieważ "dziecko ma prawo znać swoich biologicznych rodziców".

To jest prawna prawda, jednak chybiona w kontekście prawnego terminu "o  wyższej konieczności", ponieważ uratowanie życia dziecka jest ważniejsze, niż jego wiedza o rodzicach biologicznych.

Ponadto prosimy pana Premiera o wzięcie pod uwagę faktu, iż zlecenie ONZ w tej sprawie nie będzie dla Polski wiążące, lecz , jeśli wyjdzie już zleceniem

dla Polski z nowo uchwalonego prawa unijnego - Polska będzie miała obowiązek to prawo wykonywać i... okna życia zamknąć.

- I tu jest wielka rola naszego rządu, czyli jego wpływu na uchwały unijne, aby to chybione prawo nie zaczęło w Unii Europejskiej obowiązywać.

Podjęcie tematu prawa o "wyższej konieczności" - to poważny i żywotny atut, który poparty jest statystykami rosnącej liczby dzieciobójstw i obawa, że jeśli mały człowiek nie trafi do Okna Życia - trafi do śmietnika, beczki po kapuście, na mróz, lub do kloaki. Bijemy więc na alarm!

 

(Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak już się wypowiedział na ten temat i napisał, że likwidacja okien życia nie jest dobrym pomysłem.

Wiemy, że okna życia prowadzą siostry Nazaretanki i  Siostry z innych zakonów i ich działalność uratowała już życie wielu dzieciom , z których większość -  szczęśliwie żyje już w rodzinach adopcyjnych.

Pierwsze okno życia powstało w 1198 r. z inicjatywy papieża Innocentego III, a każde nowo otwierane jest traktowane , jak świętość i  bywa święcone przez kapłana.

W Niemczech , np,okno życia otworzyła współcześnie - pastorka Gabriele Stangl w 1999 roku.

Najwyższy czas, by sprawa okien życia została nagłośniona wprost proporcjonalnie do wagi problemu i by stały się one również problemami świecko - społecznymi -  wagi państwowej.)

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale