Blog
Maciej Wąsik
MaciejWąsik
MaciejWąsik Poseł na Sejm RP, PiS
4 obserwujących 28 notek 30427 odsłon
MaciejWąsik, 19 czerwca 2017 r.

Rząd PiS realizuje "Gospodarkę Plus"

1262 67 0 A A A

Od 1,5 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje ambitną i kompleksową politykę, mającą na celu pobudzenie polskiej gospodarki. Statystyki wskazują, że dzięki realizowanym przez nas projektom rozwojowym i społecznym z dnia na dzień poprawia się jakość życia codziennego Polaków. Chcemy aby tym razem rozwój gospodarczy był szansą dla całej Polski, a nie tylko dla Warszawy i kilku innych większych ośrodków miejskich.

Wzrost gospodarczy oraz poprawę warunków życia Polaków obrazują wskaźniki i dane GUS. Dotyczy to przede wszystkim spadku poziomu bezrobocia, wzrostu wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz wzrostu sprzedaży detalicznej czy produkcji przemysłowej w niemal wszystkich działach przemysłu.

Przybliżając statystyki, w stosunku do ubiegłego roku stopa bezrobocia obniżyła się aż o 1,6 pkt proc., wynosząc obecnie 7,5 proc. (maj 2017 r.). W 2016 r. poziom przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego na osobę wzrósł o 7 proc., zaś w rodzinie 3+ na osobę aż o 25,2 proc. I dalej – w marcu 2017 r. odnotowaliśmy wzrost sprzedaży detalicznej o 9,7 proc. w ujęciu rocznym, zaś miesięcznym aż o 16,5 proc. W stosunku do ubiegłego roku produkcja przemysłowa wzrosła o ponad 11 proc. (marzec 2017 r.).

Warto w tym miejscu przypomnieć, jak premier Donald Tusk na konferencji prasowej stał na tle słynnej mapy, na której jedynymi zaznaczonymi na zielono państwami były Polska i Grecja. Niestety, optymizm wyrażany podczas tej konferencji nie miał wiele wspólnego z tamtą rzeczywistością. Polska pod rządami PO-PSL szła drogą drugiej „zielonej wyspy”, wspomnianej Grecji – podwyżkami podatków i brakiem skutecznego ściągania ich do budżetu, upadkiem wielu polskich firm oraz wysokim bezrobociem.

Obecny sukces gospodarczy zawdzięczamy kompleksowym programom rządowym, dzięki którym polscy przedsiębiorcy mają warunki do korzystania ze swojej pracowitości i rzetelności. Z kolei sytuacja materialna polskich rodzin poprawiła się na tyle, że są one w stanie w pełni realizować swoje podstawowe potrzeby.

Ogromny wpływ na poprawę sytuacji gospodarczej bez wątpienia miał program 500plus. Przypomnijmy, że gdy zapowiadaliśmy jego wprowadzenie, tzw. opozycja totalna wielokrotnie podważała jego sens, a nawet twierdziła, że Polski na to nie stać. Tymczasem dzisiaj program 500plus, który znacząco wsparł przyśpieszenie gospodarcze Polski oraz zredukował o ponad 90 proc. poziom ubóstwa wśród dzieci, jest faktem. Sukces gospodarczy w niemałej mierze zawdzięczamy temu największemu w historii Polski transferowi środków pieniężnych bezpośrednio do budżetów domowych polskich rodzin.

Wśród innych działań, które przyczyniły się do dynamicznego wzrostu gospodarczego, warto wymienić Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju,  odbudowę polskiego przemysłu, czy zmiany podatkowe, dzięki którym obniżono podatek CIT dla polskich mikroprzedsiębiorców z 19 proc. do 15 proc.

Za szczególny sukces uważam fakt, że polskiemu rządowi udało się realnie uszczelnić wpływy z podatku VAT. W ten sposób Prawo i Sprawiedliwość realnie rozwiązało problem, który był chyba największą zmorą polskiego budżetu. Dzięki temu stać nas na realizację tak bardzo potrzebnych programów rozwojowych, zaś uczciwi przedsiębiorcy nie tracą już na praktykach tych, którzy wyłudzali nienależne im zwroty podatkowe. To ogromny sukces wielu instytucji, w tym Ministerstwa Rozwoju i Finansów oraz polskich służb, a przede wszystkim Centralnego Biura Antykorupcyjnego.


Zachęcam do polubienia mojej strony na Facebooku:
http://facebook.com/WasikMaciej


 

 

Opublikowano: 19.06.2017 16:00. Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 16:05.
Autor: MaciejWąsik
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Poseł na Sejm RP z okręgu płocko-ciechanowskiego. Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. Zastępca Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @JULIAN ARDEN to po co w ten sposób przygotowano wagi ceny i "walorów artystycznych"?
  • @DOCIEKLIWY 2 Proszę się nie żartować, rozmawiam z ludźmi. Praca jest najważniejsza...
  • @ASAS Vat płci konsument, odprowadza przedsiębiorca. Ale to szczegół. Bo problem poruszony...

Tematy w dziale Gospodarka