1 obserwujący
32 notki
22k odsłony
  1182   0

Norman Davies zaprasza na debatę

W ramach Wrocław Global Forum, Norman Davies poprowadzi debatę, której celem będzie próba odpowiedzi na pytanie, czy w dobie kryzysów ekonomicznego i społecznego Europa potrzebuje Nowych Europejczyków. W debacie wezmą udział:

  • Norman Davies: historyk, członek The British Academy, miłośnik Polski i polskiej historii; autor głośnej książki o Wrocławiu pt. „Mikrokosmos”; honorowy obywatel Wrocławia,
  • Brendan Simms: profesor, Cambridge University
  • John Martin: profesor, University College London oraz Yale University
  • Leszek Czarnecki: przewodniczący rady nadzorczej Getin Holding S.A.
  • Jan Zielonka: profesor, Oxford University
Według ekspertów, obecne środowiska kulturalne i polityczne nie przedstawiają spójnej wizji, która byłaby w stanie odpowiedzieć na potrzeby współczesnego człowieka. Pięcioosobowy zespół pod przewodnictwem Normana Daviesa będzie szukać odpowiedzi, czy nowa koncepcja może zrodzić się w Europie? Czy można stworzyć Nowego Europejczyka?
Z niepokojem w przyszłość
W ciągu ostatnich lat 20 nauka uczyniła niewiarygodny postęp w niemal każdej dziedzinie – od medycyny po sposoby komunikowania siętłumaczy John Martin z University College London.
Ludzie na całym świecie doświadczają efektów najwyższego w dziejach rozwoju cywilizacyjnego. Równolegle narastają: ogólny niepokój i społeczna destabilizacja, których przyczyny tkwią częściowo w przewartościowaniu postaw i światopoglądów, a częściowo w globalnym kryzysie ekonomicznym. Należy zastanowić się, jak reagować na coraz silniejszą w codziennym życiu niepewność i jak mogą wyglądać społeczne losy Europy. Teraz jest czas na to, aby zaoferować nową wizję tego co oznacza Europa. Dzięki debacie może się nam to udać – dodaje.
Spotkanie odbędzie się 2 czerwca o godz. 10.00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej 1.
  Więcej informacji na stronie: www.wroclawdebates.eu
 
Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale