0 obserwujących
23 notki
9004 odsłony
21 odsłon

Wróżenie z fusów.

Wykop Skomentuj
Wróżenie z fusów nabiera szybkości. Gazety i bloggerzy prześcigają się w formowaniu przyszłego rządu, choć często nie podają ani jednego argumentu, który potwierdzałby ich wizję. Pełno jest ogólników typu "z pewnego źródła", "jak podaje", "nieoficjalnie", "jak ustaliła", "dostał propozycję od PO" (choć nie bardzo wiadomo od kogo), które nic nie wnoszą. Chociaż właściwie to wnoszą dużo - doskonale pokazują fobie i nadzieje poszczególnych redakcji, a nawet dziennikarzy.
 
  Prawicowe media, których ponoć z każdym dniem ubywa (biedny Cezary Michalski - twardy elektorat PiS'u nigdy mu nie wybaczy, że śmiał mieć inne zdanie niż pan prezes), boją się konszachtów PO z lewicą czy jak napisał pewien dziennikarz "demokratami.prl" (ciekawe, jakie jest kryterium określania kogoś dodatkiem "prl"). Lewicowe media boję się, że PO skręci za bardzo na prawo i wejdzie w jakiś układ z PiS'em, odrzucając współpracę z LiD'em. Każdy widzi swojego upiora.
 
Dobrym przykładem na to, jest to co dzieje się wokół informacji, że ministrem sprawiedliwości miałby zostać profesor Andrzej Zoll. Tą dziennikarską "kaczkę" puściła chyba jako pierwsza GW w artykule, którym jedynym konkretem było nazwisko pana profesora i stanowisko jakie miałby zająć w przyszłym rządzie. Pozostałe gazety zamiast wyśmiać teoryjkę wyssaną z palca, potraktowały ją poważnie. Tak poważnie, że do boju ruszył czołowy publicysta "Dziennika" Piotr Zaremba i spłodził bobola, którego można streścić w zdaniu: "moje strachy - Andrzej Zoll jako przedstawiciel III RP". Od poważnego publicysty, za jakiego stara się uchodzić Zaremba, oczekiwałbym jednak, że zadzwoni do pana profesora i zapyta się wprost o to jakie pomysły ma pan profesor, a nie wpisywał Zolla w własne strachy.
 
 Czy warto więc czytać wróżby z politycznych fusów powyborczych? Nie, nie warto. Chyba że lubimy political fantasy lub chcemy zobaczyć upiory jakie męczą umysły dziennikarzy czy redakcji - do takich badań nie ma lepszej okazji.
 
Edit: dostawienie przecinka 
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale