292 obserwujących
1348 notek
4250k odsłon
  158   0

Ekspertyzy Zbysia

Zbigniew Chlebowski w jednym z  najciekawszych momentów przesłuchania przed sejmową komisją śledczą bardzo się zdenerwował. Puściły mu nerwy przy pytaniu, które wcale nie było najtrudniejsze i - wydawałoby się - nie przyniesie sensacji. Kwestia dopłat jest oczywiście bardzo ciekawa, natomiast wiele innych pytań Zbysiowi powinno przynieść większe trudności. Diabeł tkwi w szczegółach.

Polityk, którego chce przyjąć z otwartymi ramionami z powrotem do partii m.in. Stefan Niesiołowski, twierdził, że dopłaty do hazardu przyniosłyby stratę dla budżetu, zamiast wpływów. Zbysiu miał zamiar ratować budżet, a nie wystawiać go na szwank. A cała afera to wina CBA. Na pytania Kempy, na czyje zlecenie powstały ekspertyzy, mówiące o dopłatach, właśnie bardzo się zdenerwował i z tego wszystkiego zapomniał. Andrzej Stankiewicz z "Newsweeka" odkrył podobno, że wszystkie opinie powstały na zlecenie...Związku Pracodawców Prowadzących Gry Losowe i Zakłady Wzajemne. Dodajmy przy tym, iż wiceprezesem organizacji jest Jan Kosek. Tak, to ten sam uczciwy biznesmen, którego lubi Zbysiu, a który jest jednym z bohaterów afery hazardowej i wpłacił pieniądze na kampanię wyborczą polityka PO w 2005r., do czego ten przed przesłuchaniem nie miał ochoty się przyznać.

Opinie posiadało Ministerstwo Finansów. Nie dam głowy, ale wydaję mi się, że je odrzuciło. Pewności nabiorę, jak tylko pojawią się stenogramy. Zbysiu będzie miał problem przy powtórce z rozrywki. Nie tylko w punkcie ekspertyz, gdzie wątpliwości w dużym stopniu zostały rozwiane.

Polecam post Brygidy Grysiak

Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale