259 obserwujących
1203 notki
2151k odsłon

Żadnych złudzeń, panowie

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej wypowiedział się autorytatywnie dla BBC: Tak, będziemy najeżdżać, zabijać kogo chcemy, łupić, gwałcić i wywozić na Syberię. Będziemy agresorem według własnego uznania. Tak mamy. I co nam zrobicie?

Teczka Scholza

Niemiecki historyk Hubertus Knabe o wyczynach młodego Olafa Scholza, ideowego marksisty, członka najbardziej lewicowej z frakcji SPD w latach 80-tych i jego stanowisku wobec NATO. Zero zdziwień. Ukraińcy dostaną od Niemiec ciężką broń na Święty Nigdy.

Wyleciał szef Frontexu

Szef Frontexu stracił stanowisko, ponieważ uważał, że jego zadaniem jest ochrona granic Unii, a nie ułatwianie migracji do Europy poszukiwaczom lepszego życia z Trzeciego Świata. MICHAŁ RACHOŃ: Komisja Europejska oczekiwała od agencji nie ochrony granic a wstrzymania tej ochrony. A ponieważ szef agencji się z tym nie zgadzał, stracił stanowisko.

"I piatsot' pokłonow w żopu" czyli Antonio Gutierrez

"I piatsot' pokłonow w żopu" to żałościwa skarga popa ze starej anegdoty, gdy się zorientował, że przez pomyłkę wybijał pokłony przed ikoną św. Andrzeja zamiast przed ikoną św. Dymitra. W dokładnie tym samym położeniu znajduje się obecnie Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, wybijającej przez kilkadziesiąt lat pokłony przed ikoną z napisem EX ORIENTE LUX.

Kraby a g****jady

Wiadomość o podpisaniu umowy o zakupie przez Ukrainę 50 szt. polskich armatohaubic 'Krab' za około 3 mld zł (około 700 mln dol.) naturalnie wydobyła z salonowych dziur i szpar korpus gównojadów którym, jak zwykle, nie podoba się wszystk...

Kolaboracja

2 marca, niespełna tydzień po inwazji Rosji na Ukrainę, napisałem notkę 'Odezwa do trolli' adresowaną do Do PT Rusofilskich Trolli, PT Pożytecznych Idiotów, oraz wszystkich PT Chojraków, Cwaniaków, Mędrków i Durniów związanych służ...

Milion, miliard, czyli dywersja PAP na zapleczu frontu

Polska Agencja Prasowa publikując tekst przemówienia prezydenta Dudy w Radzie Najwyższej Ukrainy zaniżyła wartość polskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy o trzy rzędy wielkości, czyli tysiąckrotnie. Niewinny błąd? Wątpię. Ktoś za to powinien beknąć. Również - kto w PAP, z imienia i nazwiska, kazał zaniechać tłumaczenia kijowskiego przemówienia prezydenta na angielski?

Oficjalne video zwycięzców Eurovision 2022

Gdyby padło na Polskę, zamiast takiej deklaracji moralnej siły, na ekranach byłby na okrągło Lis z Żakowskim, Iwulski z Tuleyą, Szczerba z Jońcą oraz Tusk z Sikorskim przy akompaniamencie kapeli Chojraków, Cwaniaków, Mędrków i Durniów grającej pod szyldem "U Nas Taki Mądry nie Będziesz"

Rozpacz cyngli, czyli nieznośna lekkość bytu

Antypisowski cyngiel Michał Szułdrzyński usiłuje przekonywać, że obsesyjne przytulanie się do Rosji w latach 2010-2015 przez Radka Sikorskiego i Donalda Tuska, obecnie pierwszych antyputinistów Rzeczypospolitej, to nie było nic nagannego, bo przecież śp. prezydent Lech Kaczyński przytulał się tak samo już w 2006 roku.