259 obserwujących
1206 notek
2155k odsłon

Dlaczego Warzecha nie dorzuci

Łukasz Warzecha, https://www.salon24.pl/u/lukaszwarzecha/1236899,nie-dorzuce-na-bayraktara: "„Ukraiński haj” trwa już w naszym kraju bardzo długo – zdecydowanie zbyt długo, a niektórzy sprawiają wrażenie, jakby wciąż wciągali nowe porcje i nie mieli ochoty wrócić do rzeczywistości. Ta zbiórka jest taką właśnie potężną dawką narkotyku, zresztą wciąganą w momencie, gdy duża część Polaków zaczyna już z oszołomienia wychodzić i zaczyna pytać: a co z nami? A ja fanem narkotyków i patrzenia na rzeczywistość przez narkotyczne przesłony nie jestem. Namawiam do otrzeźwienia."

Żadnych złudzeń, panowie

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej wypowiedział się autorytatywnie dla BBC: Tak, będziemy najeżdżać, zabijać kogo chcemy, łupić, gwałcić i wywozić na Syberię. Będziemy agresorem według własnego uznania. Tak mamy. I co nam zrobicie?

Teczka Scholza

Niemiecki historyk Hubertus Knabe o wyczynach młodego Olafa Scholza, ideowego marksisty, członka najbardziej lewicowej z frakcji SPD w latach 80-tych i jego stanowisku wobec NATO. Zero zdziwień. Ukraińcy dostaną od Niemiec ciężką broń na Święty Nigdy.

Wyleciał szef Frontexu

Szef Frontexu stracił stanowisko, ponieważ uważał, że jego zadaniem jest ochrona granic Unii, a nie ułatwianie migracji do Europy poszukiwaczom lepszego życia z Trzeciego Świata. MICHAŁ RACHOŃ: Komisja Europejska oczekiwała od agencji nie ochrony granic a wstrzymania tej ochrony. A ponieważ szef agencji się z tym nie zgadzał, stracił stanowisko.

"I piatsot' pokłonow w żopu" czyli Antonio Gutierrez

"I piatsot' pokłonow w żopu" to żałościwa skarga popa ze starej anegdoty, gdy się zorientował, że przez pomyłkę wybijał pokłony przed ikoną św. Andrzeja zamiast przed ikoną św. Dymitra. W dokładnie tym samym położeniu znajduje się obecnie Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, wybijającej przez kilkadziesiąt lat pokłony przed ikoną z napisem EX ORIENTE LUX.

Kraby a g****jady

Wiadomość o podpisaniu umowy o zakupie przez Ukrainę 50 szt. polskich armatohaubic 'Krab' za około 3 mld zł (około 700 mln dol.) naturalnie wydobyła z salonowych dziur i szpar korpus gównojadów którym, jak zwykle, nie podoba się wszystk...

Kolaboracja

2 marca, niespełna tydzień po inwazji Rosji na Ukrainę, napisałem notkę 'Odezwa do trolli' adresowaną do Do PT Rusofilskich Trolli, PT Pożytecznych Idiotów, oraz wszystkich PT Chojraków, Cwaniaków, Mędrków i Durniów związanych służ...

Milion, miliard, czyli dywersja PAP na zapleczu frontu

Polska Agencja Prasowa publikując tekst przemówienia prezydenta Dudy w Radzie Najwyższej Ukrainy zaniżyła wartość polskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy o trzy rzędy wielkości, czyli tysiąckrotnie. Niewinny błąd? Wątpię. Ktoś za to powinien beknąć. Również - kto w PAP, z imienia i nazwiska, kazał zaniechać tłumaczenia kijowskiego przemówienia prezydenta na angielski?