Janusz Korwin-Mikke, do niedawna lider Kongresu Nowej Prawicy, oświadczył, że opuszcza tę partię; zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu zamierza złożyć do sądu wniosek o zarejestrowanie nowego ugrupowania. Dziwne powody usłyszeliśmy. Są trzy powody: niestabilność KNP, po drugie - chęć utworzenia takiej "otoczki" naokoło KNP, szerszego poparcia, a po trzecie sprawy finansowe, gdzie jest groźba, że KNP może nie dostać pieniędzy - mówił Korwin-Mikke na piątkowej, wspólnej z Marusikiem, konferencji prasowej w Warszawie.
PKW zakwestionowała sprawozdanie finansowe KNP; może to oznaczać - jeśli w jesiennych wyborach parlamentarnych ugrupowanie otrzymałoby ponad 3 proc. głosów - utratę subwencji z budżetu.
Poszło o kasę i subwencję? To ja już wolę Kaczyńskiego. Nie zawsze go lubię ale z powodów finansowych on nigdy nie porzucił żadnej swojej partii.
Relacjonujemy najważniejsze wydarzenia pominięte przez media elektroniczne i prasę. Kontakt: WydarzeniaDnia@gmail.com
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka