Prawy i Skuteczny Prawy i Skuteczny
103
BLOG

Nie będzie karnawału

Prawy i Skuteczny Prawy i Skuteczny Polityka Obserwuj notkę 3
Czym jest „wielka konferencja prasowa Putina” i dlaczego jest taka ważna

3218 dzień terrorystycznej wojny Putlera na Ukrainie.Tyle to dni bandycka Rosja nielegalnie okupuje Krym, Donbas i inne części Ukrainy.Jedynymi „prezentami”, które Putler dostarczy Ukrainie w te święta Bożego Narodzenia, są śmierć i zniszczenie za pomocą jego rakiet,pocisków i najeźdźców orków

image


Dlaczego Putin po raz pierwszy od 10 lat odwołał dużą konferencję prasową

12 grudnia okazało się, że rosyjski dyktator Władimir Putin odwołał tradycyjną dużą konferencję prasową, a także odmawia nie mniej tradycyjnego przemówienia do parlamentu i obchodów Nowego Roku na Kremlu. Osoba, która nie jest w tej chwili zainteresowana polityką, powinna głośno wykrzyknąć „co się stało?”.


image


Czym jest „wielka konferencja prasowa Putina” i dlaczego jest taka ważna

Pierwsza taka konferencja prasowa odbyła się w 2001 roku w formie pytań i odpowiedzi. Pytania zostały specjalnie dobrane w taki sposób, aby pokazać mądrość prowadzącego i jego umiejętność bycia „specjalistą od wszelkich spraw”. Odpowiedzi pokazały dominację Putina nad wszystkimi „sparing partnerami” w Rosji i na świecie, a jednocześnie jego bliskość do ludzi. Osiągnięto to dzięki charakterystycznemu dla prezydenta humorowi toaletowemu, który ukształtował się w epoce „Zastoju”.

Tradycję wielkich konferencji prasowych przerwał wybór Miedwiediewa, ale po powrocie na Kreml Putin powrócił do tej praktyki.

Od 2012 roku grudniowe konferencje prasowe dyktatora ponownie stały się tradycyjnymi „przeglądami dokonań”. Przyswoili sobie własną mitologię i zasady, zamienili się w wielogodzinne maratony z obowiązkową ceremonią, swoimi gwiazdami, „imprezowiczami” i dziwakami, „popisami” i dzikimi kulisami, a także klasycznym zestawem tematów i wypowiedzi, które popularnie otrzymał ironiczną nazwę „Putinbingo”.

W rzeczywistości konferencje prasowe prezydenta Rosji stały się nie tylko elementem widowiska, ale także narzędziem Putina i jego prawowitości. Dlatego odwołanie konferencji prasowej w 2022 roku było dla wielu zaskoczeniem, jednak nie ma powodu do zdziwienia

„Nie będzie karnawału”

Rzecznik prasowy rosyjskiego dyktatora i jeden z głównych bohaterów serialu – Pieskow – tłumaczył odwołanie jako pilną sprawę. Podobno Putin ma międzynarodowy harmonogram tras koncertowych, który nie pozwala mu na realizację wieloletniej tradycji.

Takie stwierdzenie to nic innego jak „dobra mina do złej gry”. Faktem jest, że harmonogram prezydenta jest kwestią złożoną, jest planowany z wyprzedzeniem. Dotyczy to zarówno tradycyjnych konferencji prasowych, jak i dalekich wyjazdów – te ostatnie na ogół wymagają jeszcze większego wysiłku, gdyż konieczne jest skoordynowanie stanowisk kilku państw naraz

Tym samym Putin albo nie planował z góry „wyjścia do ludzi” na konferencji prasowej i znalazł „wymówkę”, albo temat trasy pojawił się nagle. Może to już oznaczać histeryczne poszukiwanie kolejnego zakrętu w sytuacji "braku czasu".

Dlaczego więc odwołano konferencję prasową Putina?

Analitycy polityczni i wojskowi dali oczywistą odpowiedź na to pytanie. Putin po prostu nie ma co odpowiedzieć swoim podwładnym, bo na pewno będzie musiał odpowiadać na pytania dotyczące wojny, a nazywanie jej wojną w Rosji nadal jest zabronione.

Tym samym Putin albo nie planował z góry „wyjścia do ludzi” na konferencji prasowej i znalazł „wymówkę”, albo temat trasy pojawił się nagle. Może to już oznaczać histeryczne poszukiwanie piątego zakrętu w sytuacji braku czasu.

10 pytań, na które Putin nie będzie miał odpowiedzi:

dlaczego na Ukrainie zginęło już 100 tys. okupantów (a w czasie konferencji prasowej Siły Zbrojne Ukrainy z pewnością nie odmówiłyby mu takiego prezentu)

dlaczego Rosja ponosi klęskę za klęską na Ukrainie i oddaje ziemie, które dopiero we wrześniu uznała za swoje

dlaczego nieznane drony niszczą rosyjską triadę nuklearną

dlaczego „druga armia świata” walczy teraz bronią drugiej wojny światowej

dlaczego w Rosji trwa „częściowa mobilizacja”, która wyrwała z gospodarki setki tysięcy Rosjan

dlaczego życie w Rosji staje się coraz trudniejsze, droższe i przerażające

dlaczego rosyjska gospodarka umiera, a jej ludność skazana jest na biedę

dlaczego wszystkie znane na całym świecie marki opuściły Rosję

 kiedy z dna Morza Czarnego wyłoni się moskiewski krążownik

Listę pytań można ciągnąć w nieskończoność, a taka konferencja prasowa z pewnością trwałaby dłużej niż tradycyjne dla Putina 4-5 godzin.

Putin nie ma odpowiedzi na te pytania, które usatysfakcjonowałyby Rosjan, bo uczciwa odpowiedź na którekolwiek z nich implikuje osobistą odpowiedzialność inicjatora inwazji, który nie tylko „stracił wszystkie polimery”, ale też nie sprostał woli zwykłych Rosjan i nie zniszczył Ukrainy i nie eksterminował Ukraińców.

Dlatego, aby uniknąć publicznego fiaska, wymyślono Putinowi, że będzie rozmawiał z dziennikarzami „podczas zagranicznych wyjazdów”, a miejscowi „chłopcy pańszczyźniani” jakoś sobie poradzą.

W takich warunkach duża konferencja prasowa dla Putina jest szczerze mówiąc niepotrzebna


Tekst pierwotnie opublikowałem (Zawiedzony) na portalu Niepoprawni.pl.

Tu:

https://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/nie-bedzie-karnawalu

Na podstawie tekstów :

https://twitter.com/Azovsouth(link is external)

https://twitter.com/guardian(link is external)

https://24tv.ua/chomu-putin-vpershe-za-10-rokiv-ne-provoditime-velikoyi-preskonferentsiyi(link is external)

https://www.bbc.co.uk/news/uk-63929487

prawica

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka