33 obserwujących
2343 notki
581k odsłon
108 odsłon

The Times od Israel/ amerykańscy ewangelicy dziękują Putinowi

Wykop Skomentuj


Evans jest także odpowiedzialny za Centrum Dziedzictwa Przyjaciół Syjonu, multimedialne muzeum w centrum Jerozolimy poświęcone historii przyjaźni nie-Żydów z Żydami i Izraelem. Evans powiedział, że „100 procent” funduszy na muzeum pochodzi od ewangelików i że centrum „Przyjaciół Syjonu” jest w trakcie rozbudowy kampusu do dziewięciu budynków.


Znajdą się w nich niedawno otwarte centrum medialne poświęcone nauczaniu dziennikarzy na temat Izraela, Instytut Ambasadorów, który ma uczyć 100 000 chrześcijańskich „ambasadorów”, którzy opowiadają się za Izraelem za granicą, a także centrum komunikacyjne, które będzie uczyć internetowych aktywistów walki z antyizraelskim bojkotem , Divest, Sankcje (BDS) i inne postrzegane działania antyizraelskie w mediach społecznościowych.


Organizacja Evansa w środę ogłosiła także o zbliżającej się wystawie poświęconej Rosji i Trumpowi.


„Centrum Dziedzictwa Przyjaciół Syjonu zbuduje specjalną wystawę poświęconą Rosji za uratowanie wielu Żydów podczas II wojny światowej. FOZ buduje także wystawę na cześć prezydenta Trumpa za wszystko, co zrobił, aby wesprzeć państwo Izrael i by zwalczać antysemityzm ”- powiedział Evans w oświadczeniu.


Evans powiedział The Times of Israel, że Centrum Przyjaciół Syjonu nie jest zaangażowane w działalność misyjną; Evans był w przeszłości krytykowany za gorliwe starania o nawrócenie Żydów na chrześcijaństwo.


„To nie jest nasz cel, naszym celem jest zwalczanie antysemityzmu”, powiedział Evans. „Wszyscy nasi pracownicy są Żydami. Uważam, że antysemityzm jest głównym problemem, z którym Izrael musi się zmierzyć [wobec vis-a-vis] swoich wrogów. Jeśli uda ci się wyeliminować antysemityzm, można rozwiązać problem Iranu i problem palestyński ”.


Evans powiedział, że od 2015 r. Kilkunastu światowych liderów otrzymało nagrodę „Przyjaciół Syjonu”. Wcześniej uhonorowano Trumpa; byłego prezydenta USA George W. Busha; Księcia Monako, Alberta II; były prezydent Bułgarii Rosen Plevneliev; Prezydenta Brazylii Jair Bolsonaro; oraz prezydent Gruzji Salome Zourabichvili.


Zapytany, czy jego zdaniem nagroda dla Putina może wprowadzić w błąd jego 70 milionów wyznawców, którzy wierzą, że Izraelczycy popierają Putina, gdy w rzeczywistości poglądy Izraela na rosyjskiego przywódcę są mieszane, Evans odpowiedział: „Wierzę, że najmądrzejszym sposobem budowania przyjaźni z Izraelem jest znalrxienie pozytywnych rzeczy, które robią ludzie. Naszym stanowiskiem nie jest ocenianie osoby na podstawie doskonałości. Mówimy tylko dziękuję za dobre uczynki, które zrobili, aby pomóc. Bo jeśli się nad tym zastanowić, gdyby Związek Radziecki nie skonfrontowałby się z nazistami, być może cała Europa byłaby zagubiona, cały Bliski Wschód i nie byłoby państwa żydowskiego ”.


Zapytany, co Rosja zrobiła ostatnio, aby okazać przyjaźń z Izraelowi, Evans odpowiedział: „W tym tygodniu [na Światowym Forum Holokaustu] chodzi o zwalczanie antysemityzmu. Faktem jest, że Putin poświęcił trochę czasu, aby przybyć tutaj, aby porozmawiać o antysemityzmie, zwłaszcza gdy można mieć pewność, że Palestyńczycy są z tego niezadowoleni. To, że Rosjanie walczyli podczas II wojny światowej, a także fakt, że wyzwolili Auschwitz, naszym zdaniem należy im za to podziękować. ”


 

Evans jest autorem ponad 100 książek, z których niektóre stały się bestsellerami. Jeszcze w sierpniu 2016 r. Evans wyrażał krytykę Rosji w blogu na temat zarzutów, że Rosja hakowała Demokratyczny Komitet Narodowy, próbując ingerować w wybory w USA.


„Teraz wydaje się, że Rosjanie podejmują odważną próbę włożenia palca w amerykańskie ciasto wyborcze” - pisał. „Zobaczymy, kto wymyśli śliwkę, kiedy sondaże zakończą się 8 listopada 2016 r.”


Zapytany, czy jego pogląd na Rosję ewoluował od tego czasu, Evans odpowiedział: „ (...)Jedyną misją, którą mam, jest zwalczanie antysemityzmu i budowanie mostów. ”

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale