1 obserwujący
92 notki
6353 odsłony
60 odsłon

Świadectwo wiary – Pan puka do naszych drzwi. Jak to, puka? W jaki sposób Pan puka do drzw

Wykop Skomentuj

Fang Min: Siostro, bracie, mamy pytanie, które chcemy z wami omówić.

Yang Aiguang: Tak? Proszę pytać.  

Fang Min: My, wierzący w Pana, czekamy na Jego powrót. Lecz dotąd nie zstąpił z nieba na obłoku. Dochodzi do coraz większych klęsk, wypełniły się wszystkie przepowiednie. Wielu ludzi czuje, że Pan powinien był już powrócić. Dlaczego zatem wciąż nie zawitał wśród nas? Czy może Pan już tu jest i działa, a my o tym nie wiemy? Jak postrzegacie tę kwestię?  

Yang Aiguang: Pan już jest i działa wśród nas? To niemożliwe! W dniach ostatecznych Pan zstąpi z nieba w wielkiej chwale, by wszyscy Go ujrzeli. Tak powiedział sam Pan Jezus.  

Zheng Qiming: Tak.  

Yang Aiguang: Nie widzieliśmy Go zstępującego na obłoku. Więc skąd pomysł, że powrócił? Myślę, że Pan nie spieszy się z przybyciem, gdyż poddaje nas próbie, sprawdza nasze zaufanie. Póki wyznajemy Jego imię i podążamy za Nim, póki wytrwale szerzymy ewangelię, niezależnie od trudności, Pan, gdy przyjdzie, weźmie nas do królestwa niebieskiego.  

Zheng Qiming: Tak właśnie myślimy.  

Fang Min: Siostro, wszyscy oczekują zstąpienia Pana na obłoku. Tak zapowiedział. Jednak Jego proroctwo nie odnosi się tylko do tego. Przepowiedział też: „O północy zaś rozległ się krzyk: Oblubieniec idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!” (Ewangelia Mateusza 25:6). „Jeśli więc czuwać nie będziesz, przyjdę do ciebie jak złodziej, a nie będziesz wiedział, o której godzinie przyjdę do ciebie”. (Księga Objawienia 3:3). „Oto stoję u drzwi i pukam. Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną”. (Księga Objawienia 3:20).  

Li Mingzhen: Amen!  

Fang Min: Jeśli w dniach ostatecznych Pan zstąpi na obłoku, jak wyjaśnić te proroctwa, jak mają się spełnić? Jest wiele różnych proroctw. Nie poznamy sposobu, w jaki powróci, na podstawie jednej wypowiedzi. Zgodzicie się ze mną?  

Yang Aiguang: Rzeczywiście, tak jest. 

Świadectwo wiary – Pan puka do naszych drzwi. Jak to, puka? W jaki sposób Pan puka do drzwi?


Filmy religijne 2019 – Co jest najważniejszą praktyką w powitaniu przyjścia Pana?


Fang Min: W tych fragmentach Pan Jezus mówi „O północy zaś rozległ się krzyk” oraz „jak złodziej”. Stąd wiemy, że wtedy, w najczarniejszej godzinie, gdy nie ma żadnych oznak, Pan przychodzi po cichu. Nie wszyscy będą wiedzieć o Jego przyjściu. Niektórzy zobaczą pierwsi i ogłoszą innym dobrą nowinę „o północy”.

Yang Aiguang: Hm, twoje wyjaśnienie jest klarowne.  

Fang Min: Bogu dzięki! Kościoły pustoszeją bez dzieła Ducha Świętego, a wierni grzęzną w stagnacji, może ktoś przyniesie świadectwo o powrocie Pana. Jezus powiedział: „Moje owce słuchają mego głosu”. (Ewangelia Jana 10:27). Apokalipsa wieszczy: „Kto ma uszy, niech słucha, co Duch mówi do kościołów”  

Li Mingzhen: (Księga Objawienia 2-3). (Amen!)  

Fang Min: Dlatego dziś wszyscy, którzy witają Pana, powinni wsłuchiwać się w Niego, by wiedzieć, co Duch Święty mówi do kościołów. To jest klucz. Gdy jakiś kościół ma głos i słowa Ducha Świętego, czy to objawienie się Boga, Jego dzieło? Słuchając wypowiedzi Ducha Świętego, czyż nie słuchamy głosu Boga, czyż nie witamy Go? Tylko tak możemy zasiąść z Panem do Jego uczty! Sądzicie, że rozumuję poprawnie?  

Yang Aiguang: Dzięki Bogu! Twoja mowa nas oświeca, to słuszna droga!  

Zheng Qiming: Tak, wielokrotnie już czytaliśmy słowa Pana, nie dostrzegając w nich światła. Wasza nauka sprawia, że jestem szczęśliwy.  

Li Mingzhen Fang Min: Dzięki Bogu! [mówią dwie osoby] 

Zheng Qiming: Co do powitania Pana, musimy poszukiwać słów Ducha Świętego do kościołów.  

Li Mingzhen: Przychodzimy dziś do was właśnie ze słowami Ducha Świętego. Wysłuchajcie nas. Jeśli usłyszycie w tych słowach głos Boga, powinniście zbadać prawdziwą drogę!  

Yang Aiguang: Słowa Ducha Świętego do kościołów? Posłuchajmy. Tak.  

Li Mingzhen: Dobrze. Przeczytam wam kilka fragmentów.  

Zheng Qiming Yang Aiguang: Dobrze. [dwie osoby, niejednocześnie] 

Li Mingzhen: „Wypełnianie Bożego planu zarządzania dobiega końca, a brama do Królestwa otwarta jest dla wszystkich, którzy szukają Boga. Drodzy bracia i siostry, na co wy wszyscy czekacie? Czego poszukujecie? Czy oczekujecie tego, że Bóg się pojawi? Czy szukacie śladów Boga? Jak bardzo ludzie pragną, by Bóg się pojawił! I jak trudno jest im odnaleźć ślady Boga!  

Yang Aiguang: Rzeczywiście.  

Li Mingzhen: W takim wieku, w takim świecie, co musimy uczynić, by doświadczyć dnia pojawienia się Boga? Co musimy uczynić, aby iść Jego śladami? Z takimi pytaniami mierzą się wszyscy ci, którzy oczekują pojawienia się Boga. Wszyscy rozważyliście je w różnych okolicznościach, ale z jakim rezultatem? Gdzie pojawia się Bóg? Gdzie są Jego ślady? Czy otrzymaliście odpowiedzi? Wielu ludzi odpowiedziałoby: „Bóg pojawia się pośród tych, którzy Go naśladują, a Jego ślady są pośród nas” — to takie proste! Każdy może wygłosić taką formułkę, lecz czy rozumiecie, czym jest pojawienie się Boga i czym są Jego ślady? Pojawienie się Boga to Jego przyjście na ziemię, by wykonać dzieło. Ze swą własną tożsamością i usposobieniem, i w swym wrodzonym rodzaju zstępuje On pośród ludzi, by dokonać dzieła zapoczątkowania wieku i zakończenia wieku. To pojawienie się nie jest formą ceremonii. Nie jest to też znak, nie jest to obraz, nie jest to żaden cud czy wielka wizja, a tym bardziej nie jest to procedura religijna. Jest to prawdziwy, rzeczywisty fakt, którego można dotknąć i który można ujrzeć. To pojawienie się nie jest częścią procesu lub też tymczasowym przedsięwzięciem; jest raczej etapem w wykonywaniu Jego planu zarządzania. Pojawienie się Boga zawsze jest znaczące i zawsze jest powiązane z Jego planem zarządzania. To pojawienie się różni się od Bożego prowadzenia, przywództwa i oświecenia człowieka. Przy każdym pojawieniu się Bóg wykonuje etap wielkiego dzieła. To dzieło różni się od dzieł w każdym innym wieku. Jest niewyobrażalne dla człowieka, nigdy go nie doświadczył. Jest to dzieło, które rozpoczyna nowy wiek i zamyka stary wiek. To nowa i udoskonalona forma dzieła dla zbawienia ludzkości. Jest to też dzieło wprowadzające człowieka w nowy wiek. Takie jest znaczenie pojawienia się Boga”.  

Yang Aiguang: To przemożne słowa, natchnione przez Ducha Świętego.  

Zheng Qiming: Tak. 

Źródło: Kościół Boga Wszechmogącego

Zobacz więcej: Filmy o Bogu

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale