46 obserwujących
4949 notek
1773k odsłony

Ostatnie komentarze

@skamander  Pan czytać nie umie ?  Pisałem, że prawdziwi patrioci nie mieli szans. Doskonale wszyscy znamy kontrowersje wokół pana WB związane z jego zachowaniami w czasie II WŚ. Ale pan WB, sam w sobie hjest mało interesujący i jest...
@skamander  To ja szanpanu przypomnę, że po wojnie nie trudno było zostać męczennikiem, bo męczennikiem okazał się także niejaki Gomułka Władysław.  A jakie były skutki pokazał ten męczennik w Grudniu 1970. Więc ostroznie....
@generee  Nie potrafisz zrozumieć tekstu ? Gdzie jest mowa o tym,że BW nie powinien mieć pomnika ? Tu chodzi o chwytanie się brzytwy postkomunistów, którzy żadnych prawdziwych bohaterów nie mają. Mają w zamian aferzystów.
@generee  Otóż pomnik nie stawiamy ot, tak sobie, lecz by upamiętnić jakieś istotne wartości, które dana osoba uosabiała. No i mamy kwestię wartości osoby na pomniku ale także wartości fundatorów i trzeba je porównać.
@Zbyszek  Podstawowe decyzje polityczne podjąłem w Sierpniu '80 i to nadal aktualne. Jeżeli chodzi o dobro wspólne, to jedni politycy je uznają, drudzy nie, więc interesy są rozbieżne, a strategi dobierane do interesu.