VERBOTEN Dynamics
VERBOTEN Dynamics Corporation — The US Department of Defense military contractor, State of Nevada, USA.
5 obserwujących
62 notki
30k odsłon
1399 odsłon

Naukowy DOWÓD niematerialnej natury rzeczywistości fizycznej.

Naukowy DOWÓD niematerialnej natury rzeczywistości fizycznej.
Naukowy DOWÓD niematerialnej natury rzeczywistości fizycznej.
Wykop Skomentuj8

image

Moj ponizszy tekst, ktory w wersji orginalnej znajduje sie na mojej stronie : 

przetlumaczylem z angielskiego na polski dla wygody moich kochanych czytelnikow.


„To, co obserwujemy, nie jest naturą samą w sobie, lecz naturą narażoną na naszą metodę zadawania pytań, napisał niemiecki fizyk kwantowy Werner Heisenberg, który jako pierwszy zrozumiał niepewność związaną z fizyką kwantową. Dla tych, którzy uważają naukę za bezpośrednią ścieżkę do prawdy o świecie, ten cytat musi być zaskakujący, a może nawet denerwujący. Czy Heisenberg twierdzi, że nasze teorie naukowe są uzależnione od nas jako obserwatorów? Jeśli tak, i traktujemy go poważnie, czy to oznacza, że ​​to, co nazywamy prawdą naukową, jest niczym innym jak wielką iluzją? ”

   

Nie, prawda naukowa nie jest złudzeniem. Prawda naukowa jest prawdziwa, o ile jest empirycznie uzasadniona. Jeśli to działa, to jest rzeczywiste, a zatem prawdziwe.

Rzeczywistość pozostanie tak realna jak zawsze, tyle że „fizyczna rzeczywistość”, w rozumieniu fizyki, ostatecznie okaże się niematerialna. A przez „niematerialny” rozumiemy, że ma on naturę świadomości, ma naturę umysłu. Rzeczywistość niematerialna przypomina świadomy sen; oczywiście istnieje, ponieważ bezpośrednio go doświadczamy i dla wszystkich żywych świadomych istot jest to jedyna rzeczywistość.

To, czego doświadczamy, nie jest samo w sobie obiektywną zewnętrzną rzeczywistością fizyczną, ale rzeczywistością narażoną na nasze metody zadawania pytań. A jakie są nasze metody przesłuchania? Nauka opracowała wiele różnych metod eksperymentalnych, takich jak mikroskopy i teleskopy. Jednak ostateczną metodą kwestionowania samych mikroskopów i teleskopów jest nasze bezpośrednie doświadczenie percepcji zmysłowej, o ile wkład sensoryczny podlega dalszemu złożonemu przetwarzaniu neurologicznemu w mózgu i jest ostatecznie interpretowany przez nasz umysł, abyśmy mogli mieć sens w naszym życiu.


Ponieważ nie możemy powstrzymywać się od ostatecznej prawdy, dlatego musimy również kwestionować nasze metody kwestionowania. Będziemy musieli zakwestionować naszą percepcję zmysłową, mózg i umysł.

Umysł jest oczywiście niematerialnym zjawiskiem, które rozciąga się na zewnątrz od centrum naszego bytu (tryb projekcji), co jest przyczyną, dla którego niemożliwe jest bezpośrednie wykrycie jego istnienia za pomocą jakiejkolwiek znanej nauce metody fizycznej.

image

Istnieje 5 różnych przypadków fal elektromagnetycznych przedstawionych na powyższej ilustracji. Która z tych fal elektromagnetycznych jest najbardziej realna i prawdziwa ze wszystkich?

Zaskakujące (lub nie), wszystkie są równie realne i prawdziwe. Tak długo, jak żyjemy, nasz mózg jest zawsze aktywny i działa na jednej z powyższych 5 częstotliwości.

To, co nazywamy „stanem przebudzenia”, odnosi się do zestawu 3 częstotliwości: alfa, beta i gamma. Aby przyjąć metaforę, możemy patrzeć na rzeczywistość jedynie przez 5 różnokolorowych okularów (te 5 częstotliwości). Zasadniczo prawdą jest w tym przypadku, że szkła również filtrują, blokują i zniekształcają. Częstotliwość delta, głęboki sen bez snów, odpowiadałby czarnym, nieprzezroczystym okularom.


 „ Z pewnością można sobie wyobrazić, że przejrzystość, którą postrzegamy na świecie, jest czymś, co przynosimy światu, a nie czymś niezależnym od nas. Klarowność świata przyrody jest metafizycznym przekonaniem, które nieświadomie narzucamy sytuacji. Uważamy za oczywiste, że świat przyrody jest czymś zewnętrznym i niezależnym od naszych myśli i wrażeń zmysłowych; wierzymy w rzeczywistość niezależną od umysłu. Paradoksalnie nie uznajemy, że wiara w rzeczywistość niezależną od umysłu jest zależna od umysłu. Logicznie rzecz biorąc, nie możemy się uwolnić od bańki, w której żyjemy, na którą składają się wszystkie nasze wrażenia zmysłowe i myśli. Nieskazitelny świat jasności, naturalny [zewnętrzny] świat niezależny od obserwatora, jest jedynie hipotezą, której w zasadzie nigdy nie można zweryfikować. Stwierdzenie, że świat przyrody jest niejednoznaczny, jest podkreśleniem tego założenia. Należy podkreślić, że poczucie istnienia „świata zewnętrznego”, który jest taki sam dla wszystkich ludzi przez cały czas, jest założeniem, które nie jest oczywiste. Nie chodzi tu o rodzaj solipsyzmu i zaprzeczanie rzeczywistości świata. Należy podkreślić, że świat [zewnętrzny] jest ściśle spleciony ze światem umysłu. ”

image

Dla nas różnica między doświadczaniem stanu przebudzenia a snem jest dosłownie jak różnica między dniem i nocą, ale w gruncie rzeczy jest to tylko niewielka różnica częstotliwości fal mózgowych. Zamiast widzieć zewnętrzną rzeczywistość fizyczną, widzimy rzeczywistość snów. Ponieważ jedna częstotliwość fal mózgowych nie jest bardziej rzeczywista ani obiektywna niż jakakolwiek inna, wszystkie stany mózgu są równie rzeczywiste i obiektywne.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie