0 obserwujących
15 notek
2313 odsłon
  67   2

Losem ludzkości jest niewola

Ludzie ograniczeni przez naturę i strukturę społeczną walczyli z tym wszystkim aby mieć większą kontrolę nad swoim życiem. Zresztą nadal się walczy z głodem, chorobami itd.

Ludzie mają określony czas życia. Więc pewne rzeczy chcą zrealizować dopóki nie wylądują na cmentarzu i są w miarę sprawni. Chcą więcej dla siebie, swojej rodziny czy przyjaciół. 

To jest taki naturalny zawsze istniejący egoizm. Zresztą preferowany też przez ewolucję. 

Rozwój technologii sprawia że ludzie mają coraz większą władzę, więc aby się nie pozabijali nakłada się ograniczenia np. w dostępie do broni, narkotyków, substancji radioaktywnych itp.

Tak jest dziś ale rozwój dalej postępuje. Pewne rzeczy można zrobić łatwiej. Na drukarce 3d można wydrukować broń itp. Nieskrępowany rozwój umożliwi np łatwe tworzenie broni chemicznej czy biologicznej w domu, technik prania mózgu. Itp. 

Nie chodzi nawet o to co można przewidzieć bo wówczas można stworzyć oprogramowaniem uniemożliwiające stworzenie czegoś. 

Ale w sytuacji gdy cywilizacja zmierza w kierunku coraz łatwiejszego tworzenia prototypów jedyną bronią w tym przypadku będzie ograniczenie innowacyjności społeczeństwa np. poprzez celowe jego ogłupienie. Np. jakieś neurotoksyny, dysfunkcyjną kulturę, podprogowo oddzialywujacy internet itp


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale