94 obserwujących
1525 notek
3020k odsłon
6766 odsłon

Białas miele zeZorrem (1)

Wykop Skomentuj157

Pierwsza część wywiadu z Zygi Markowskim (nick: @zeZorro), uznanym blogerem opisującym i oceniającym wydarzenia polityczne, zachodzące w Polsce i na świecie

 
Zygmunt Białas:  Jeszcze rok temu pisałeś w Salonie 24. Co Cię wtedy interesowało? Jakimi sprawami się zajmowałeś? Dlaczego jesteś tu teraz nieobecny?
 
zeZorro:   
 
ZB:  Przejrzałem Twoje teksty zamieszczone w:  zezorro.blogspot.com/  - Przedstaw Czytelnikom, którzy Cię nie znają, krótko - bo szczegóły omówimy później - a więc krótko, o czym piszesz. Powiedz też parę słów o Twojej aktywności w internetowym radiu.
 
zeZorro:  
 
ZB:  Przyjęło się już na moim blogu, że w pierwszej części dominują sprawy związane z wydarzeniami 10 kwietnia 2010 roku. Więc zapytam Cię: co stało się - według Ciebie - tamtego dnia? Dlaczego delegacja polska musiała zginąć?
 
zeZorro:  
 
ZB: Mijają lata, a my ciągle tak mało wiemy o tej wielkiej tragedii. Dlaczego? Czy w kwietniu 2010r. spodziewałeś się, że śledztwo będzie prowadzone tylko na manowce?
 
zeZorro:  
 
ZB: Już chyba nie warto omawiać nam wyników kłamliwych raportów MAK i Millera. Było, minęło. Tak musiało być (to bardzo smutne). Jak w takiej sytuacji patrzysz na śledztwo polskiej prokuratury?
 
zeZorro:
 
ZB: W lipcu 2010r. powstał Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza, który był nadzieją (także dla mnie) na solidne i efektywne zbadanie przyczyn i okoliczności tragedii. I jak - według Ciebie - przedstawiają się wyniki?
 
zeZorro:  
 
ZB:  Dochodzimy do naszego podwórka. Tak więc faktem jest - myślę - że Internet pozwala pewnej części społeczeństwa (o nim szerzej w drugiej części interview) dowiedzieć się, jeśli nie prawdy, to przynajmniej dostrzec liczne zagadki i problemy związane z tragedią.
 
zeZorro:  
 
ZB: Jak oceniasz wartość internetowego śledztwa? Chodzi mi o Twoją ocenę badań trzech - czterech wyróżniających się blogerów. Napisałeś mi co prawda w mailu o sobie: "Jestem politycznym ateistą cynikiem", ale zakładam, że zwrócisz też uwagę na pozytywne strony badań tych największych.
 
zeZorro: 
 
ZB:  Napisałeś jeszcze o sobie: "Właściwie mógłbym napisać poradnik w dwu częściach: 1. Jak być drużynowym frajerów dla opornych. 2. Jak nie być frajerem dla opornych". - Miałem kontekst, więc wiem, o co Ci chodzi. Rzecz wydaje mi się niezwykle istotna, więc przedstaw Czytelnikowi problem.
 
zeZorro:  
 

ZB: Dziękuję Ci za interesujące wypowiedzi! Za około dwa - trzy dni (bo przy Tobie nie da się przycupnąć, zwolnić) poproszę Cię o odpowiedzi na pytania związane z aktualną polityką polską i światową.

zeZorro:


Szanowni Czytelnicy,
w związku z rozbieżnościami (dotyczącymi praw i obowiązków wywiadującego i rozmówcy), które zaszły przy publikacji wywiadu pt. "Białas miele zeZorrem (1)", zmuszony jestem - na żądanie rozmówcy - do skasowania jego wypowiedzi. Jeśli @zeZorro będzie wymagał, to podobnie stanie się z drugą częścią wywiadu.
Zadbam o to, by komentarze Czytelników zostały zachowane.

Pozdrawiam,

ZYGMUNT BIAŁAS,

29.07.2013.

Wykop Skomentuj157
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale