Zawsze na czasie. Jak zarządzać czasem, aby go nie marnować?

Zarządzanie czasem - to cel projektu edukacyjnego "Zawsze na Czasie".
Zarządzanie czasem - to cel projektu edukacyjnego "Zawsze na Czasie".
Wykop Skomentuj12

Wystarczy dobrze się zorganizować, aby mieć czas na wszystko – przekonują autorzy projektu edukacyjnego „Zawsze na czasie” – młodzież z dwóch rzeszowskich liceów. 

- Pomysł na nasz projekt wziął się stąd, że zauważyliśmy zarówno u naszych rówieśników, jak i u nas samych, problem marnowania czasu - mówią uczniowie II i I LO w Rzeszowie. Postanowili coś z tym zrobić i wymyślili projekt "Zawsze na czasie".

Jego autorzy: Antek, Sylwek, Karolina, Angelika, Lidia i Anita biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Celem ich projektu jest pokazanie młodym ludziom, że wystarczy dobrze się zorganizować, aby mieć czas na wszystko. Organizują warsztaty z zarządzania sobą w czasie, przedstawiają projekt w mediach.

- Na początku nie mieliśmy właściwie pojęcia o organizacji, nie nazwalibyśmy się ekspertami w tej dziedzinie. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z kompetentną panią psycholog ze znanej rzeszowskiej poradni. Byliśmy pierwszymi osobami, które doświadczyły tego, że nasz projekt naprawdę przynosi efekty – opowiadają.

ankieta, czas, młodzież

Zorganizowali warsztaty w trzech różnych liceach, a w jednym z nich, w związku z dużym zainteresowaniem, powtórzyli wydarzenie. Zaprezentowali na nich wyniki ankiety na temat spędzania wolnego czasu, którą przeprowadzili wcześniej wśród swoich kolegów i koleżanek. Zorganizowali wykład ekspertów – psychologów: Doroty Dominik i Ewy Zielińskiej. W kolejnym etapie zorganizowali konkurs, w którym nagrody ufundowały różne rzeszowskie instytucje. Zorganizowali również grę integracyjną uczącą dobrego planowania, którą opracowali specjalnie na potrzeby swojego projektu.

- Zrealizowanie tego wydarzenia wymagało od nas naprawdę dużo pracy i samozaparcia. Czasami nie wszystko nam wychodziło, pojawiały się chwile zwątpienia, ale zawsze był ktoś, kto mimo wszystko w nas wierzył i motywował do działania. – opowiadają uczniowie. - Ostatecznie wszystko nam się udało, a nawet przerosło nieco nasze oczekiwania. Ogromną satysfakcję daje nam świadomość, że zrobiliśmy dla innych coś, co wyszło całkowicie od nas - mówią.


młodzież, edukacja, projekt


Projekt "Zawsze na czasie" można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/zawszenaczasie.zzt/Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo