154 obserwujących
8020 notek
21160k odsłon
2490 odsłon

Richard Gere w polskim Sejmie. Misiło porównał Kidawę-Błońską do "Pretty Woman"

Richard Gere wita się z Małgorzatą Kidawą-Błońską, fot. PAP/Paweł Supernak
Richard Gere wita się z Małgorzatą Kidawą-Błońską, fot. PAP/Paweł Supernak
Wykop Skomentuj79

Znany hollywoodzki aktor Richard Gere zwiedzał polski parlament w towarzystwie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Poseł Piotr Misiło skomentował zdjęcie marszałek Sejmu i aktora słowami "Pretty Woman", co wywołało lawinę komentarzy w internecie. I wcale nie chodziło tu o urodę polskiej polityk.

Aktora zaprosiła do polskiego parlamentu posłanka KO Monika Wielichowska . - Dostałam sygnał tydzień temu, że do Polski przyjeżdża, po raz pierwszy zresztą, Richard Gere, który odbierał wczoraj w Toruniu nagrodę na jednym z festiwali filmowych i postanowiliśmy, że odwiedzi również parlament - mówiła. Jak dodała, jej zaproszenie ma związek z tym, że w poprzedniej kadencji Sejmu przewodniczyła Parlamentarnemu Zespołowi na rzecz Tybetu, a Richard Gere jest buddystą, uczniem Dalajlamy.

Gere w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie podkreślił, że pierwszy raz jest w Polsce i chce się dowiedzieć "jakie są problemy, o czym myślą Polacy". - Przekonujemy się, że w gruncie rzeczy mamy do czynienia z tymi samymi problemami w Stanach i tutaj - dodał.Podczas wizyty w Sejmie amerykański aktor przechadzał się sejmowymi korytarzami, był na sali plenarnej oraz uczestniczył w spotkaniu z posłami i posłankami, którzy chcą w nowej kadencji Sejmu uczestniczyć w Parlamentarnym Zespole na rzecz Tybetu.

Zdjęcie z korytarza Sejmowego, na którym Richard Gere obejmuje Małgorzatę Kidawę-Błońską zamieścił na Twitterze poseł Piotr Misiło. Opatrzył je komentarzem "Pretty Woman", nawiązując do kinowego przeboju, w którym Gere gra razem z Julią Roberts. Film to współczesna wersja opowieści o Kopciuszku.  Opowiada o panience lekkich obyczajów, która poznaje przystojnego milionera. Ten najpierw proponuje jej towarzyski układ za pieniądze, a następnie się w niej zakochuje i romantyczna przygoda na jedną noc ma potem szczęśliwy finał.

Internauci zauważyli, że Małgorzata Kidawa-Błońska ma na zdjęciu czerwoną sukienkę, podobnie jak bohaterka filmu i próbowali uświadomić Misile, że jego komplement nie jest trafiony, a wręcz obraźliwy wobec wicemarszałek Sejmu. 

Mimo że uwagę zwracali Misile politycy, dziennikarze i użytkownicy Twittera o różnych sympatiach politycznych, poseł Nowoczesnej na wszystkich jednakowo się oburzał i bronił w zaparte, aż internauci zaczęli wątpić w jego inteligencję. Całą dyskusję można przeczytać pod Twittem Misiły.

 A tak wyglądali Richard Gere i Julia Roberts w "Pretty Woman":

image


Przed wizytą w parlamencie aktor spotkał się z rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem oraz z przedstawicielami organizacji pozarządowych. - Odbyła się fajna dwugodzinna rozmowa o zasadach demokracji, o tym czym jest konstytucja - mówiła Wielichowska. Richard Gere mówił m.in. o tym, że osoby publiczne powinny angażować się w obronę praw człowieka. Jednym z tematów byli uchodźcy.Gere potwierdził, że jego wizyta jest związana z działalnością na rzecz Tybetu. - W Stanach mieliśmy sporo osiągnąć w sprawach Tybetu, uzyskując poparcie obu partii, zwykle jednomyślne. Mamy ustawę o polityce w sprawie Tybetu, która zabezpiecza nasze relacje z Tybetańczykami, w departamencie stanu mamy stanowisko specjalnego koordynatora ds. Tybetu - mówił.

- Udało nam się włączyliśmy sprawy Tybetu do naszej polityki wobec Chin i myślę, że możemy się podzielić tym mechanizmem z naszymi europejskimi przyjaciółmi, także w Polsce. Wiem, że Dalajlama był przyjmowany i mam nadzieję, że znowu będzie - podkreślił Gere.

ja

Wykop Skomentuj79
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka