Sylwia Spurek z Wiosny porównuje rzeź krów do Holokaustu. Skandaliczna grafika

Kontrowersyjna grafika Jo Frederiks. fot. Twitter
Kontrowersyjna grafika Jo Frederiks. fot. Twitter

Sylwia Spurek z Wiosny zamieściła na Twitterze grafikę, na której krowy ubrane są w więzienne pasiaki z widoczną żółtą gwiazdą Dawida. Takie pasiaki noszone były w czasie wojny przez więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

"Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała @Fundacja_Viva i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo?" – napisała na swoim profilu Spurek.

Grafikę udostępnioną przez Sylwię Spurek stworzyła australijska artystka Jo Frederiks, która walczy o prawa zwierząt.

Giertych komentuje grafikę Spurek

Grafika udostępnioną w sieci przez europosłankę Wiosny została w ostrych słowach skomentowana przez Internautów. Roman Giertych określił całą sprawę jako "dno".

"Nie popierałem Millera, Kwaśniewskiego, Cimoszewicza, Oleksego. Ale byli to poważni ludzie. Teraz lewicę reprezentuje skrzyżowanie infantylizmu, kretynizmu i napuszonego przeświadczenia o własnej racji. DNO" – napisał mecenas na Twitterze.


 Jonny Daniels składa skargę na Spurek

"Osobiście złożę skargę do Komisji Europejskiej na jej działania" – poinformował na Twitterze żydowski działacz, założyciel fundacji From the Depths. 

"Czy możecie uwierzyć, że poseł do Parlamentu Europejskiego w 2020 roku, 75 lat po Holokauście, w wyniku którego zginęło 6 milionów Żydów zmuszonych do noszenia tej gwiazdy, pokazuje ich sytuację na krowach, to jest nad wyraz odrażające" – skomentował Daniels. "Osobiście złożę skargę do KE na jej działania" – napisał Daniels.

KJ

Lubię to! Skomentuj179 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka