Barbara Nowak kontra zwolennicy edukacji seksualnej w szkołach. Poszło o... onanizm

Zajęcia z edukacji seksualnej są finansowane w Gdańsku z budżetu miasta.
Zajęcia z edukacji seksualnej są finansowane w Gdańsku z budżetu miasta.

Masturbacja niezgodna z prawem? Na podstawie jednego wpisu w sieci małopolska kurator oświaty jest krytykowana przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jeden z publicystów "Gazety Wyborczej" ocenił natomiast, że Barbara Nowak to "egzemplarz niedozamasturbowania". 

Barbara Nowak to radykalna przeciwniczka edukacji seksualnej w szkołach w wydaniu środowisk lewicowych. Ma konserwatywne, katolickie poglądy i nie ukrywa ich w działalności publicznej. Działaczka PiS i małopolska kurator oświaty zareagowała na fragmenty z poradnika edukacyjnego "Zdrovve Love" dla uczniów - tego samego, który funkcjonuje w Gdańsku. Lekcje o równości i pożyciu seksualnym są finansowane z kasy miasta. Nowak nie zamierza zgadzać się na taki pomysł. 

Broszura "Zdrovve Love" zachęca młodzież do masturbowania się. "Większość ludzi, kobiet i mężczyzn, masturbuje się. Masturbacja to jeden z normalnych i zdrowych przejawów seksualności, zarówno samodzielnie, jak i w relacji. Wszyscy ludzie, na każdy etapie życie są istotami seksualnymi" - czytamy.

Masturbacja jest wymieniana w poradniku jako sposób zdrowego rozładowania popędu seksualnego. Ponadto edukatorzy seksualni, spotykający się z uczniami w gdańskich szkołach, tłumaczą, że po urodzeniu czasami trudno ustalić jest płeć dziecka, więc wraz z wiekiem powinno ono zdecydować, czy chce ono zostać chłopcem czy dziewczynką. 

Na fragment broszury o masturbacji i doborze płci z biegiem czasu zareagowała małopolska kurator oświaty. - Środowiska LGBT wiedzą doskonale, że ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim. Ukrywają ideologiczne genderowe treści pod hasłami programów prozdrowotnych. Kłamią, oszukują i deprawują. Nie macie tego dosyć? Informujmy się! Działajmy! - apelowała Barbara Nowak. Nie odniosła się jednak wprost do tematyki masturbacji, jak sugerują jej krytycy. 

- MASTURBACJA NIEZGODNA Z PRAWEM! - TWIERDZI KURATOR OŚWIATY . Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, tym razem "zaatakowała" ulotki informujące o seksualności człowieka. Kurator uważa że informowanie o tym że onanizm nie jest niczym złym jest "niezgodne z prawem polskim" - grzmiał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK). 

- Trudno ocenić, czy publiczne deklaracje małopolskiej kurator to wynik ideologicznego zacietrzewienia, czy głębokiej ignorancji. Wszak dała już się poznać ze swoich idiotycznych wypowiedzi o tym, że "LGBT to promowanie pedofilii". I dalej brnie w kolejne idiotyzmy - napisali przedstawiciele ośrodka na Facebooku. 

- Tak czy inaczej kurator powinna zostać odsunięta od pełnienia jakichkolwiek funkcji w oświacie. Chrońmy dzieci przed niekompetentnymi urzędnikami! - argumentował OMZRiK. Na końcu wpisu poproszono o wpłaty na rzecz organizacji, by nadal mogła monitorować "działania funkcjonariuszy "dobrej zmiany", które naruszają ład społeczny i dobro dzieci. Stawiamy przed sądami rasistów, neonazistów, homofobów i antysemitów".


- Pani kurator Nowak z Krakowa jest po prostu niedozamasturbowania. Gdzie ta sztanca pisowska pracuje, która takie egzemplarze produkuje - nie wytrzymał Paweł Wroński, publicysta "Gazety Wyborczej". 


Broszura "Zdrovve Love" o edukacji seksualnej dla uczniów w Gdańsku jest rozdawana po pięciogodzinnych warsztatach w tygodniu. Zajęcia poprzedzają spotkania edukatorów z rodzicami uczniów. Program został wprowadzony przez poprzedniego prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Największe wątpliwości opozycyjnego w Gdańsku PiS dotyczyły m.in. obrazkowych instrukcji, jak zakładać prezerwatywy, sugestii, iż człowiek może dobierać swobodnie płeć i szeroko omawiane sposoby antykoncepcji.  

GW


Lubię to! Skomentuj158 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo