155 obserwujących
8154 notki
21514k odsłon
3738 odsłon

"Lot do domu". Ile Polaków wróciło do Polski? Kiedy akcja dobiegnie końca?

uż 22 tysiące Polaków wrociło do kraju dzieki programowi "LOT Do Domu".
uż 22 tysiące Polaków wrociło do kraju dzieki programowi "LOT Do Domu".
Wykop Skomentuj45

Do Polski wróciło ponad 20 tys. osób w ramach 150 akcji powrotnych "Lot do domu", 45 tys. osób zgłosiło chęć powrotu, za wcześnie, by prognozować, kiedy akcja dobiegnie końca - poinformowała rzeczniczka MSZ.

Samoloty w ramach akcji "LOT do domu"  latają z krajów UE, z Ameryki, Afryki i Azji. Najbardziej aktualne informacje o rejsach powrotnych można znaleźć na stronie LOT. Były lub będą przeloty nawet z tak odległych miast, jak Cancún, Kapsztad, Punta Cana, Varadero, Bangkok, Nowe Delhi, Doha, Denpasar, Abu Dhabi, czy Hi Chi Minh - zapowiada Monika Szatyńska-Luft.

Decyzja o realizacji połączenia z danym miastem uzależniona jest od stopnia zapotrzebowania zgłaszanego przez przebywających tam Polaków. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w szczególności polska służba konsularna za granicą, pracuje w ścisłej koordynacji z władzami LOT. Placówki pracują na okrągło, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.


A co z ruchem na granicach i pracą polskich placówek dyplomatycznych na świecie?

Sytuacja na granicy z Niemcami oraz Czechami normuje się. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wprowadziło zmiany w organizacji pracy urzędów. Przedstawicielstwa dyplomatyczne i urzędy konsularne pracują w trybie kryzysowym. Dyżury konsularne pełnione są w systemie całodobowym. Powołano zespoły, które z pełnym poświęceniem niosą pomoc naszym obywatelom. W MSZ działa specjalny Zespół Zarządzania Kryzysowego, który pracuje nad rozwiązywaniem problemów Polaków mających kłopot z powrotem do kraju. Ambasadorowie dostarczają codzienne raporty o rozwoju epidemii w poszczególnych państwach i wprowadzanych przez nie nadzwyczajnych środkach. 

Większość naszych placówek działa w ograniczonym zakresie w sprawach wizowych, ale wciąż istnieje możliwość ubiegania się o wizę w wyjątkowo pilnych i uzasadnionych przypadkach.

KJ

Wykop Skomentuj45
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka