158 obserwujących
8515 notek
22399k odsłon
2199 odsłon

Kaczyński: Mamy radosną wiadomość. Jest porozumienie Zjednoczonej Prawicy

Jarosław Kaczyński fot. PAP/Radek Pietruszka
Jarosław Kaczyński fot. PAP/Radek Pietruszka
Wykop Skomentuj193

Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński przed podpisaniem nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy.

- Mamy dla państwa radosną wiadomość - bardzo się cieszymy, zostało zawarte porozumienie, za chwilę będzie podpisane. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - mówił prezes PiS.

- Wszystko, co będzie możliwe dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela będzie uczynione - dodał J. Kaczyński.

Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali umowę koalicyjną

- Mamy przed sobą trzy lata do wyborów parlamentarnych i jestem przekonany, że będą one dobrze wykorzystane dla Polski. Wszystko co będzie możliwe do zrobienia dla umocnienia wspólnoty i poprawy życia każdego obywatela. Nasze porozumienie jest tego gwarancją. Przed nami dobra przyszłość - zaczął wystąpienie polityków Jarosław Kaczyński.

Później przemawiał lider Porozumienia Jarosław Gowin. Polityk zapowiedział, że będzie mniej ministerstw, dzięki czemu rząd ma pracować sprawniej. Podkreślał też, że silą Zjednoczonej Prawicy jest wewnętrzna jedność, która została potwierdzona w porozumieniu koalicyjnym. - Pandemia i kryzys gospodarczy to sprawy, z którymi będziemy musieli się mierzyć. Dlatego porozumienie Zjednoczonej Prawicy to fakt dobry z punktu widzenia nie tylko naszego obozu. To informacja na którą czekały miliony Polaków - zakończył Gowin. - Czas pokazał, a czas się nie myli, że te 5 lat które za nami, były dobre dla Polski. Ufam, że te 3 lata będą dobre i mam nadzieję na następne - dodał Zbigniew Ziobro.

- Bardzo, bardzo cieszę się, że doszło do potwierdzenia naszej pełnej jedności i stabilności, która jest tak bardzo potrzebna. To też potwierdzenie dla miliona wyborców, co do realizacji naszego programu w kolejnych trzech latach. Mamy stabilny rząd i większość parlamentarną. Przystępujemy do kolejnej fazy realizacji programu dla dobra Polski - mówił Mateusz Morawiecki.

Rekonstrukcja rządu

W wyniku podpisania umowy koalicyjnej ma zostać przeprowadzona rekonstrukcja rządu. Zgodnie z zapowiedziami Jarosława Kaczyńskiego ma dojść do zmniejszenia liczby ministerstw. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ma zostać włączone do Ministerstwa Finansów. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dołączone będzie do resortu edukacji, a Ministerstwo Klimatu wróci do resortu środowiska. Zlikwidowane mają zostać ministerstwa Cyfryzacji oraz Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

KJ

Wykop Skomentuj193
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka