Joanna Scheuring-Wielgus ujawniła dane policjanta. Hejt na żonę funkcjonariusza

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus (L) wśród funkcjonariuszy policji, oddzielających uczestników pikiety przed siedzibą Sądu Okręgowego w Warszawie. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus (L) wśród funkcjonariuszy policji, oddzielających uczestników pikiety przed siedzibą Sądu Okręgowego w Warszawie. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Żona funkcjonariusza policji na prywatnym Facebooku zaczęła otrzymywać hejsterskie wpisy po tym jak ujawniono jego dane - poinformowała w piątek stołeczna policja. 

W piątek na Twitterze policja opublikowała nagranie na którym widać, że posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus mówi na głos imię i nazwisko jednego z funkcjonariuszy, który był podczas czwartkowego zgromadzenia pod budynkiem Sądu Okręgowego w Warszawie. Wkrótce potem żona tego policjanta zaczęła otrzymywać hejterskie wpisy na Facebooku. 

Joanna Scheuring-Wielgus
Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus (P). Fot. PAP/Tomasz Gzell

„Jak dużym zagrożeniem są hejterzy mówili politycy, mówiła organizatorka Strajku Kobiet. Tymczasem obecna na miejscu posłanka po uzyskaniu imienia i nazwiska policjanta przekazuje je protestującym” - przekazała policja na Twitterze. Jak dodano, „żona funkcjonariusza policji na prywatnym Facebooku zaczęła otrzymywać już hejsterskie wpisy”. 

 

Protest przed Sądem Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności odbył się w czwartek około południa. Demonstrujący zebrali się przed gmachem sądu w związku z m.in. posiedzeniem aresztowym Izabeli O., która jest podejrzana o czynną napaść na funkcjonariusza policji i udział w zbiegowisku podczas protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w końcu października. 

KW

Lubię to! Skomentuj386 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo