168 obserwujących
9810 notek
25224k odsłony
  1923   2

Gowin negocjuje z opozycją? Tusk żartuje: Przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy

Jarosław Gowin i Donald Tusk. fot. Youtube/Flickr
Jarosław Gowin i Donald Tusk. fot. Youtube/Flickr

Były premier Donald Tusk zażartował na Twitterze z doniesień medialnych o spotkaniach z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Jeden z wykluczonych posłów twierdzi jednak, że Gowin regularnie spotyka się z czołowymi politykami opozycji.

Serwis wPolityce.pl informował, że w ostatnim czasie Jarosław Gowin kilkukrotnie kontaktował się z Donaldem Tuskiem. Według portalu, doszło nawet do spotkania pomiędzy politykami. Mieli się oni spotkać w Hotelu Warszawa należącym do znajomego szefa Porozumienia Wiesława Likusa.

Na doniesienia portalu zareagował Jarosław Gowin. Informacje podane przez portal nazwał kłamstwami i zapowiedział konsekwencje prawne.

Byłym poseł Porozumienia o spotkaniach Gowina z opozycją

Wykluczony z Porozumienia, minister w Kancelarii Premiera Michał Cieślak poinformował media o spotkaniach wicepremiera Gowina z czołowymi politykami opozycji.

- Mówi się nie tylko o kontaktach Jarosława Gowina z Donaldem Tuskiem. Wiem o regularnych spotkaniach wicepremiera i ministra rozwoju z Rafałem Trzaskowskim czy Aleksandrą Dulkiewicz - zdradził w rozmowie z Wirtualną Polską minister.

- Kolejną bardzo niebezpieczną sytuacją dla Zjednoczonej Prawicy są informacje o kontaktach Jarosława Gowina z Donaldem Tuskiem. Mówi się, że są zdjęcia z tego spotkania. Naturalnym pytaniem jest więc: kto posiada te zdjęcia? - mówił Cieślak.

- Wydaje mi się, że może je posiadać sam Donald Tusk. Jeżeli Tusk je posiada, to ma konkretny cel: szantażować Jarosława Gowina. Tak, by Gowin mu się nie "wyślizgnął". Jeżeli to jest prawda, to jest bardzo niebezpieczne dla Zjednoczonej Prawicy. Bo wtedy Jarosław Gowin – wraz z grupą posłów z nim związanych - mógłby destabilizować sytuację w obozie rządzącym - twierdzi polityk.

Cieślak jest w grupie posłów, którzy w wyniku konfliktu w partii Jarosław Gowina, zostali z niej usunięci. 

Uchwałami Prezydium Zarządu Krajowego Porozumienia Jarosław Gowina zawieszono i skierowano wnioski o usunięcie z partii ośmiu polityków Porozumienia, w tym Włodzimierza Tomaszewskiego, Zbigniewa Gryglasa, Michała Cieślaka i Jacka Żalka.

Sąd koleżeński zdecydował o wykluczeniu z Porozumienia ośmiu członków. 

Tusk żartuje z Gowina

Tusk opublikował na Twitterze zdjęcie sprzed lat, z Sejmu, na którym widać jak rozmawia z Jarosławem Gowinem. Polityk opisał zdjęcie słowami: "Wicepremier w trakcie tajnego spotkania przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy".

KJ


Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka