źródło zdjęcia: Facebook.com
źródło zdjęcia: Facebook.com

Co dalej z Jarosławem Gowinem? Polityk wydał oświadczenie

Redakcja Redakcja Porozumienie Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Były wicepremier Jarosław Gowin najprawdopodobniej przechodzi na polityczną emeryturę. - Chcę poinformować, że nie będę kandydować w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Decyzję podjąłem wiele miesięcy temu – przekazał Gowin w oświadczeniu opublikowanym przez portal Interia.pl.

Gowin żegna się z wyborcami

- Przez osiemnaście lat pracowałem w Senacie i Sejmie RP. Dziś chciałbym podziękować wszystkim Obywatelkom i Obywatelom, którzy oddawali na mnie głosy. Nie ma dla mnie ważniejszego i cenniejszego wyrazu zaufania. Wszystkim Polkom i Polakom dziękuję za rozmowy i spotkania, także za słowa krytyczne, których nigdy nie lekceważyłem - rozpoczął swoje oświadczenie Gowin.


18 lat w parlamencie. Od PO do Zjednoczonej Prawicy

- W ciągu tych osiemnastu lat pełniłem funkcję ministra sprawiedliwości, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz ministra rozwoju, pracy i technologii - przypomniał Gowin.

Przypomnijmy, że polityk rozpoczął swoją parlamentarną karierę w 2005 roku. Wtedy to dostał się do Senatu z list PO. W 2007 roku przeszedł do Sejmu, a od 2011 r. pełnił funkcje ministerialne. Dwa lata później opuścił partię Donalda Tuska, żeby założyć własną partię, a następnie związał się koalicyjną umową z PiS.

Były wicepremier przypomina: Potrafiliśmy się postawić

Na koniec oświadczenia Jarosław Gowin podziękował swoim koleżankom i kolegom z partii. Przypomniał, że wspólnie potrafili się przeciwstawić, ich zdaniem, niekorzystnym dla Polski pomysłom większego koalicjanta.

- Wyrazy wdzięczności, przyjaźni i szacunku kieruję na ręce Koleżanek i Kolegów z Porozumienia. Dziękuję za Wasze oddanie i lojalność. I to zarówno wtedy, gdy odnosiliśmy wyborcze sukcesy i tworzyliśmy rząd RP - jak i wtedy, gdy w poczuciu odpowiedzialności za Polskę zablokowaliśmy niedemokratyczne wybory kopertowe, sprzeciwiliśmy się zawetowaniu unijnego budżetu, wprowadzeniu podatku medialnego, lex TVN czy Polskiego Ładu. Dowiedliście, że w polityce jest miejsce na patriotyzm i honor, odwagę i wierność przekonaniom - zakończył Gowin.

Opozycja nie chciała Gowina

Media przypominają, że ugrupowanie Gowina zostało poddane politycznemu ostracyzmowi po opuszczeniu koalicji rządzącej. Z "Porozumieniem" nie chce współpracować żadna partia opozycyjna. Partia byłego wicepremiera ma minimalne poparcie w sondażach i nie ma szans na samodzielne wejście do Sejmu.

MB

(Źródło zdjęcia: Jarosław Gowin przemawia. Fot. Facebook/Jarosław Gowin)

Czytaj dalej:
Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj20 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka