Jastrzębowski wyciska. Oglądaj rozmowę z Krzysztofem Bosakiem

Jastrzębowski wyciska. Rozmowa z Krzysztofem Bosakiem
Jastrzębowski wyciska. Rozmowa z Krzysztofem Bosakiem
Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Sławomira Jastrzębowskiego z Krzysztofem Bosakiem.

Krzysztof Bosak to poseł na Sejm V i IX kadencji, współzałożyciel i jeden z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Głównym tematem rozmowy Sławomira Jastrzębowskiego z Krzysztofem Bosakiem były wybory w Rzeszowie, gdzie przebywa poseł Konfederacji. Bosak wspiera kandydata partii w rzeszowskich wyborach - Grzegorza Brauna. Panowie poruszyli też bieżące tematy polityczne oraz kwestię oświadczenia majątkowego posła Konfederacji.

"Dziennikarze boją się Grzegorza Brauna"

Sławomir Jastrzębowski zapytał Krzysztofa Bosaka, co sądzi o wywiadzie Grzegorza Brauna dla Moniki Jaruzelskiej. - Historyczne czy rodzinne uwarunkowania musimy brać w nawias, gdy chodzi o opiniotwórcze wywiady - stwierdził Bosak.

Według posła Konfederacji, Grzegorz Braun jest izolowany przez media głównego nurtu, gdyż dziennikarze boją się z nim rozmawiać, przez to, że postrzegany jest jako polityk nieprzewidywalny.

Jastrzębowski zwrócił uwagę na to, że Konfederacja nie jest chętnie zapraszana do dyskusji w mediach. - Do TVP jesteśmy zapraszani rzadko, bo jesteśmy konkurencją dla PiS-u, który nie chce w swoich mediach pokazać, że są politycy prawicy, potrafiący merytorycznie krytykować poczynania rządu - powiedział Bosak. - Natomiast media komercyjne mają swoich faworytów - dodał.

Konfederacja zmieniła zdanie na temat UE?

Jastrzębowski przytoczył słowa Grzegorza Brauna, że Polska to "kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym". Bosak skomentował te słowa odwołując się do definicji suwerenności: - Jeżeli suwerenność jest niepodzielnym atrybutem państwa związanym z ostatecznym interpretowaniem i stanowieniem prawa na swoim terytorium, to my tę suwerenność utraciliśmy wraz z wejściem do Unii Europejskiej. Jastrzębowski zwrócił uwagę na to, że Bosak był przeciwnikiem wejścia do UE, a teraz twierdzi, że nie powinniśmy z niej wychodzić.

Bosak o sukcesie Hołowni

Jastrzębowski zwrócił uwagę na to, że Ruch Szymona Hołowni wyprzedza w sondażach wyborczych Konfederację. - Hołownia jest kolejnym wcieleniem lidera, którego pragną Polacy, jako alternatywy dla polityki - powiedział Bosak. Porównał też byłego prezentera TVN do Andrzeja Leppera, Ryszarda Petru, Janusza Palikota i Pawła Kukiza. - Konfederacja wolnej buduje poparcie, bo jest formacją złożoną z polityków. Natomiast Hołownia próbuje to maskować. Tak robił też Paweł Kukiz. Ale jeżeli ktoś nie buduje solidnej partii politycznej, nie buduje wspólnoty programowej, nie buduje oferty dla wyborców, to później to się wypala - stwierdził lider Konfederacji.

Jastrzębowski do Bosaka: Co Pan robi z pieniędzmi?

Sławomir Jastrzębowski zwrócił uwagę, że w oświadczeniu majątkowym Bosak zadeklarował tylko 33 tys. złotych, co jest niewielką kwotą w porównaniu do majątków niektórych polityków. - Co Pan robi z tymi pieniędzmi? - zapytał. - Wydaję - odparł Bosak. - Znaczna część idzie do wspólnej kasy w podatkach, akcyzie, vacie. Może gdyby podatki były niższe, suma oszczędności na moim koncie byłaby niższa. Czego życzę sobie i innym - dodał.


Zobacz zapis rozmowy:


Zobacz inne rozmowy z serii "Jastrzębowski wyciska":

"Jastrzębowski wyciska" - oglądaj rozmowę z Sebastianem Kaletą

Libicki w programie "Jastrzębowski wyciska": Zazdroszczę PiS programu wyborczego

Bortniczuk dla Salon24: Nie chcemy żerować na Jarosławie Gowinie


Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka