Pracownicy supermarketu znaleźli w bananach... kokainę

Pracownicy supermarketu znaleźli w bananach... kokainę
Pracownicy supermarketu znaleźli w bananach... kokainę
Paczki z kokainą ukrytą w kartonie z bananami znaleźli pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu Warszawy. Sieć Carrefour przyznała, że banany z kokainą znaleziono w ich sklepie.

Kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

Pracownicy sklepu znaleźli narkotyki w bananach

Jak udało się nieoficjalnie ustalić pierwszy karton z narkotykami znaleziono w jednym z punktów znanej sieci sklepów spożywczych w warszawskim Śródmieściu. Pracownicy sklepu o odkryciu "dziwnych zielonych pakunków" ukrytych pod owocami poinformowali kierownictwo sklepu, które poleciło innym placówkom sprawdzenie kartonów z bananami. Dzięki temu narkotyki znaleziono także w jednym ze sklepów na Mokotowie.

- Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy - zapewniło Biuro Prasowe Carrefour Polska.


Wartość narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych

Jak poinformował w rozmowie z PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak, policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy. - Kokaina została zabezpieczona przez policjantów w kilku punktach. Działania realizowane są na terenie województwa mazowieckiego oraz łódzkiego - podkreślił nadkomisarz.

- W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych - podał rzecznik KSP.

Z informacji do których dotarła PAP wynika, że policjanci zabezpieczyli kolejne paczki z kokainą ukrytą w kartonach z bananami. Jednak śledczy w związku z trwającymi czynnościami nie ujawniają ilości zabezpieczonych w piątek narkotyków.


KJ

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo