Jarosław Kaczyński twarzą Polskiego Ładu. Prezes zainauguruje cykl spotkań

PAP/Albert Zawada
PAP/Albert Zawada
Jarosław Kaczyński zainauguruje w niedzielę 20 czerwca cykl spotkań promujących Polski Ład w całej Polsce. Rząd planuje, by 40 najbardziej rozpoznawalnych polityków PiS odwiedziło wszystkie powiaty, by mówić o programie.

Jak na razie nie uzgodniono, gdzie odbędzie się konferencja z udziałem prezesa PiS, jednak najprawdopodobniej odbędzie się ona na Podlasiu.

Kaczyński zainauguruje spotkania

- 20 czerwca prezes Kaczyński zainauguruje cykl spotkań, jakie będą się odbywały przez najbliższe kilkanaście tygodni w całej Polsce. Grupa około 40 osób, naszych najbardziej rozpoznawalnych twarzy: ministrów, parlamentarzystów, działaczy będzie jeździła po kraju i przedstawiała nasze propozycje zawarte w Polskim Ładzie - zdradził jeden ze współpracowników lidera PiS w rozmowie z PAP.

- Za chwilę mocno ruszamy z promocją Polskiego Ładu w całym kraju. Chcemy, aby takie spotkania "promocyjne" odbyły się w każdym powiecie. Łącznie planujemy kilkaset takich spotkań - dodał inny polityk PiS.

Polski Ład

Polski Ład jest programem społeczno-gospodarczym, którego celem jest odbudowanie polskiej gospodarki. Zdania na temat rozwiązań proponowanych przez PiS są podzielone. Polski Ład przewiduje wiele zmian, które sporo namieszają w dotychczasowym systemie.

Jego najważniejszymi założeniami są: 7 proc. PKB na zdrowie; zwiększenie kwoty wolnej od podatku; podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł); inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Szereg zmian

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił na początku czerwca 10 kluczowych obszarów zmian w ramach Polskiego Ładu. Projekty związane z tymi obszarami mają być przeprowadzane w ciągu najbliższych 100 dni. Wśród nich znalazło się podwyższenie kwoty wolnej do 30 tys. zł dla wszystkich. Nowe przepisy wejdą w życie od 1 stycznia 2022 r.

Następnymi kwestiami, nad którymi pochyli się szef rządu będą: emerytura bez podatku; zniesienie limitów do lekarzy specjalistów dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, a następnie dla wszystkich pacjentów; rozwiązania dotyczące gwarantowania przez państwo wkładu własnego i dofinansowania dla osób korzystających z mieszkalnictwa społecznego oraz rodzin wielodzietnych; rodzinny kapitał opiekuńczy, dopłaty do paliwa rolniczego oraz stworzenie "Małych Centrów Nauki Kopernik" w średnich i małych polskich miastach.

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka