Rewolucja w rządzie. Wicepremier Jarosław Gowin do dymisji

Twitter
Twitter
Dziś media obiegła informacja o dymisji wicepremiera Jarosława Gowina. Władze Prawa i Sprawiedliwości spotkały się na naradzie, podczas której dyskutowano m.in. na temat wyrzucenia polityka z rządu.

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu

Media huczały dzisiaj od pogłosek dotyczących dymisji wicepremiera Jarosława Gowina. Dziś o 18:00 odbyła się konferencja prasowa rzecznika rządu. Jej powód nie był znany do samego końca. 

- Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna od tego i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy - zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy - tłumaczył Piotr Müller.

- W ostatnim czasie z niepokojem obserwujemy działania wicepremiera Gowina - mówił podczas konferencji rzecznik rządu.

- Pan premier Mateusz Morawiecki podjął ważną decyzję - kontynuował rzecznik i poinformował, że premier Morawiecki zwrócił się z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy, by odwołał ze stanowiska wicepremiera i ministra Jarosława Gowina.

Powodem usunięcia wicepremiera Gowina miało być przede wszystkim to, że podważał on działania rządu i Polski Ład.

Gowin mógł nie wiedzieć o planach dotyczących jego usunięcia

Podczas konferencji rzecznik rządu został zapytany, czy wicepremier i minister Jarosław Gowin wiedział o planach dotyczących jego usunięcia.

- Nie wiem - odpowiedział.

Lubię to! Skomentuj135 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka