Gliński komentuje najnowszy sondaż Kantar na zlecenie PO: Prymitywna wrzutka marketingowa

Sondaż przeprowadzony przez pracownię Kantar na zlecenie Platformy Obywatelskiej przyniósł bardzo ciekawe wyniki. KO zrównała się poparciem z PiS. Obie partie mogą liczyć na poparcie 26 proc. głosujących.

Wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu skomentował najnowszy sondaż jednej z pracowni, w której KO zrównała się poparciem z PiS.

Najnowszy sondaż: KO zrównuje się z PiS

Kantar poinformował, że badanie zostało wykonane 13 sierpnia metodą wywiadów telefonicznych (CATI) na próbie 800 dorosłych Polaków.  KO zrównała się poparciem z PiS. Obie partie mogą liczyć na poparcie 26 proc. głosujących.  W Sejmie znalazłyby się jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni, Lewica oraz Konfederacja. Wyniki sondażu wywołały entuzjastyczne komentarze wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. 


Gliński krytykuje sondaż Kantar

Tymczasem wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu skrytykował w mediach społecznościowych sondaż Kantaru. Piotr Gliński wskazał, że nie jest on reprezentatywny i określił go jako "marketingową wrzutkę".

"Rewelacje jednej z firm sondażowych: telefoniczna „próba” 800 osób. Nie wiemy natomiast, jaki był proc. odmów odpowiedzi. Reprezentatywność zerowa. To jest po prostu prymitywna wrzutka marketingowa…" – napisał na Twitterze.

KJ

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka