Halicki o wypowiedzi Frasyniuka: To język, którego poważny polityk nie powinien używać

"Jastrzębowski wyciska", gościem ANdrzej Halicki
"Jastrzębowski wyciska", gościem ANdrzej Halicki
Gościem dzisiejszego programu "Jastrzębowski wyciska" był europoseł Andrzej Halicki. Były minister rozmawiał ze Sławomirem Jastrzębowskim przede wszystkim o sytuacji na granicy z Białorusią. Halicki został poproszony o ocenę słów Frasyniuka, który porównał wojskowych do śmieci.

Frasyniuk obraża polskie wojsko

Gość najnowszego odcinka programu "Jastrzębowski wyciska" odniósł się do słów działacza opozycji z czasów PRL Władysława Frasyniuka, który przyrównał polskich wojskowych do śmieci.

"Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania - trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie" - mówił Frasyniuk na antenie TVN24.

Zobacz: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia wspólnym głosem ws. imigrantów. "Zaplanowany kryzys"

- Wiem, że nawet stacja odcięła się od tej wypowiedzi. Ja uważam, że to złe słowa, niepotrzebne emocje a przede wszystkim język, którego nie powinien poważny polityk [...], nawet jeśli dzisiaj nim nie jest - mówił Halicki.

Zdaniem europosła jeśli Frasyniuk  chce być autorytetem, powinien być odpowiedzialny także, jeśli chodzi o dobór słów.

Zobacz: TVN24 odcina się od Frasyniuka. Nie będzie puszczać jego wypowiedzi o żołnierzach

Oczywiście, że granice muszą być chronione - to nie ulega wątpliwości

Sławomir Jastrzębowski w rozmowie z Andrzejem Halickim zauważył również, że środowisko Platformy Obywatelskiej podzieliło się na dwa obozy - jedni chcą, by wpuszczano cudzoziemców do Polski, inni, wśród nich między innymi Donald Tusk, podkreślają, że granice muszą być chronione i szczelne.

- Oczywiście, że granice muszą być chronione - tłumaczył Halicki - To nie znaczy, że można zachowywać się nieludzko czy niehumanitarnie - dodał.

Zobacz całą rozmowę Sławomira Jastrzębowskiego z Andrzejem Halickim:

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka