TVN24 odcina się od Frasyniuka. Nie będzie puszczać jego wypowiedzi o żołnierzach

Władysław Frasyniuk w TVN24. Fot. kadr TVN24
Władysław Frasyniuk w TVN24. Fot. kadr TVN24
Po tym, jak Władysław Frasyniuk w "Faktach po Faktach" nazwał pograniczników "śmieciami", a Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował - w sieci zawrzało. Po kilku godzinach TVN24 wyraziło ubolewanie.

Była legenda "Solidarności" na Dolnym Śląsku w TVN24 odniosła się w skandaliczny sposób do sytuacji w Usnarzu Górnym, gdzie od ponad dwóch tygodni koczują imigranci. Polski rząd nie zamierza ich wpuścić, bowiem znajdują się po stronie białoruskiej, ponadto krytykuje Aleksandra Łukaszenkę za granie kartą uchodźczą przy pomocy przemytników. Warszawę w pełni popiera Komisja Europejska. 

Zobacz: 

Władysław Frasyniuk obraził żołnierzy służących przy granicy. Skandaliczne słowa w TVN24

Grzegorz Kajdanowicz w ogniu krytyki. Nie zareagował na to, co powiedział Frasyniuk


Frasyniuk zszokował w TVN24

Straż Graniczna jest krytykowana przez wielu polityków opozycji, aktywistów proimigranckich i prawników za to, że nie dopuszczano medyków i osób z posiłkami do grupy imigrantów. - Oni nie służą państwu polskiemu - przeciwnie - plują na wartości, o które walczyli ich rodzice - grzmiał Frasyniuk w TVN24. 

- Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha. Wataha psów, która osaczyła biednych słabych ludzi. Tak nie postępuje żołnierz. Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost - wypalił gość "Faktów po Faktach". 

W sieci podniosła się wrzawa po tym, jak Frasyniuk pogardliwie obraził polskich żołnierzy. Zwracano też uwagę na zachowanie Grzegorza Kajdanowicza - gospodarz audycji w TVN24 nie zwrócił uwagi rozmówcy, nie ripostował, przyjął z uwagą padające zdania o "watasze" i "śmieciach".  

Oświadczenie TVN24

- W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program. Nie będziemy powielać tej wypowiedzi. Oświadczamy, że sprzeciwiamy się każdej formie agresji, także tej słownej, w życiu publicznym - zakomunikowała redakcja TVN24. 

  

Opinia Morawieckiego ws. Frasyniuka

Do występu Frasyniuka w programie na żywo odniósł się też premier Mateusz Morawiecki. 

- Język naszej debaty publicznej od dawna pozostawia wiele do życzenia. Opozycja i wspierające ją organizacje wprowadziła do życia publicznego i do mediów złe słowa i poniżające inwektywy. Do tej pory uznawałem, że to świadczy wyłącznie o nich i ich kulturze, a wyborcy w swoim czasie to ocenią - przyznał szef rządu. 

- Dzisiaj jednak padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem. Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa - skrytykował Morawiecki Frasyniuka. 

- Żołnierze wykonujący trudne misje i chroniący naszych granic, zawsze otrzymają nasze wsparcie. Zawsze mogą liczyć na wsparcie każdego przyzwoitego Polaka - skomentował. 

Reakcja Błaszczaka 

- Szkoda słów i komentarzy na prostacką wypowiedź jednego z najważniejszych autorytetów TVN24. Takie zachowania trzeba konsekwentnie zwalczać. Kieruję zawiadomienie do prokuratury ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego - zareagował szef MON Mariusz Błaszczak. 

GW

Lubię to! Skomentuj120 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura