Władysław Frasyniuk obraził żołnierzy służących przy granicy. Skandaliczne słowa w TVN24

Władysław Frasyniuk obraził żołnierzy służących przy granicy. Skandaliczne słowa na antenie TVN24. Fot. Twitter
Władysław Frasyniuk obraził żołnierzy służących przy granicy. Skandaliczne słowa na antenie TVN24. Fot. Twitter
Władysław Frasyniuk, były opozycjonista i członek wrocławskiej Solidarności, był gościem w programie "Fakty po Faktach" na antenie TVN24. Prowadzący Grzegorz Kajdanowicz poprosił go o ocenę żołnierzy wspierających Straż Graniczną niedaleko wsi Usnarz Górny. - Wataha psów, śmiecie - tak nazwał ich Frasyniuk.

Władysław Frasyniuk stwierdził w programie TVN24 "Fakty po Faktach", że patrzy z niepokojem na "arogancję, chamstwo i prostactwo" prezentowane przez umundurowane osoby, oddelegowane do zabezpieczania grupy migrantów koczujących przy wsi Usnarz Górny.

Władysław Frasyniuk obraził żołnierzy służących przy granicy. Skandaliczne słowa na antenie TVN24

- Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha. Wataha psów, która osaczyła biednych słabych ludzi. Tak nie postępuje żołnierz. Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost - powiedział opozycjonista z czasów komunistycznych.

Wypowiedź Frasyniuka wywołała prawdziwą burzę w mediach społecznościowych. Zwykli użytkownicy, a także osoby podające się za byłych żołnierzy, jak i politycy PiS, są oburzeni słowami legendy Solidarności. Domagają się też reakcji od zwierzchnika sił zbrojnych - prezydenta Andrzeja Dudy, szefa MON Mariusza Błaszczaka, a nawet prokuratury.

Znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych to przestępstwo, za które, zgodnie z art. 227 kk grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Polecamy:

Władysław Frasyniuk obraził żołnierzy służących przy granicy. Wojciech Czuchnowski pisał o "łajdackich poleceniach"

Słowa Frasyniuka na antenie TVN24 poprzedził podobny wpis dziennikarza "Gazety Wyborczej". Wojciech Czuchnowski napisał na Twitterze, że "nie mam żadnych złudzeń co do naszych mundurowych". "Słuchali przestępcy Macierewicza, wykonają łajdackie polecenie przestępcy Wąsika…Honor to dla nich słowo bez znaczenia" - ocenił.

"Żołnierz ma wykonywać rozkazy. Odpowiedzialność należy wyciągać wobec jego przełożonych" - skomentował krótko poseł KO i były wojskowy Maciej Lasek.


MD

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj162 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka