Ochojska nie zgadza się z Tuskiem. "Żaden człowiek nie jest nielegalny"

Janina Ochojska nie zgadza się z Tuskiem. Fot. kadr TVN
Janina Ochojska nie zgadza się z Tuskiem. Fot. kadr TVN
Donald Tusk podkreślił znaczenie ochrony granic przed nielegalnymi imigrantami. Zdaniem europosłanki PO Janiny Ochojskiej, "każdy ma prawo przemieszczać się dla przyjemności lub schronienia".

PO nie ma jednolitego stanowiska ws. koczujących uchodźców w Usnarzu Górnym po stronie białoruskiej. Michał Szczerba, Dariusz Joński i Klaudia Jachira zjawili się na miejscu, próbując przedostać się do imigrantów od dwóch tygodni czekających na przejście do Polski. Posłanka KO Iwona Hartwich zaapelowała na Twitterze, by najpierw wpuścić przybyszów z Bliskiego Wschodu, a dopiero później sprawdzać, kim naprawdę są. Inną optykę zaprezentował lider opozycji Donald Tusk, który ocenił "propagandę rządu" jako "niehumanitarną", podkreślając znaczenie uszczelnienia granic przed nielegalnymi imigrantami. 

Zobacz:


Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, Janina Ochojska nie podziela poglądów byłego premiera. Jej zdaniem, należy natychmiast przyznać wizy humanitarne grupie 30 osób przebywających w Usnarzu Górnym. - Jeśli dzisiaj mówimy o Afgańczykach, to są to ludzie, których absolutnie powinniśmy przyjąć - oceniła w Polsacie News. 

- Każdy ma prawo przemieszczać się, czy to dla przyjemności, czy też dlatego, że ucieka przed niebezpieczeństwem i szuka schronienia dla siebie i dla swojej rodziny - zaznaczyła. - Żaden człowiek nie jest nielegalny - przypomniała Ochojska. 

-  Ludzie zajmujący publiczne stanowiska powinni bardzo uważać na słowa - skrytykowała Tuska, wytykając mu brak staranności w komentarzu na temat imigrantów.

- To była niezręczność. Nie sądzę, żeby pan Donald Tusk był człowiekiem, który nie rozumie sytuacji migrantów i mógłby powiedzieć o człowieku, że jest nielegalny - wskazała europosłanka PO. 

Janina Ochojska ubolewała też w Polsacie News, że "Europa nie jest już tak otwarta na uchodźców jak kilka lat temu", bowiem "dom, który miał być dla wszystkich, coraz bardziej się zamyka". - Unia nie radzi sobie z migracją - przekonywała szefowa PAH. 

GW

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka