Polska zaproponowała pomoc dla imigrantów w Usnarzu Górnym. Szczegóły

Michał Dworczyk, szef KPRM. Fot. PAP
Michał Dworczyk, szef KPRM. Fot. PAP
Polski rząd zaproponował Białorusi pomoc humanitarną dla imigrantów, znajdujących się na granicy. Jaka będzie odpowiedź Aleksandra Łukaszenki?

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował podczas briefingu o zaplanowanej akcji humanitarnej, mającej pomóc osobom koczującym po stronie białoruskiej. - Ta pomoc powinna być przekazana osobom, które na Białoruś trafiły - przekazał. Jak dodał, w poniedziałek strona polska dowie się, czy Mińsk zaakceptuje pomysł rządu. Wtedy dojdzie do spotkania z dyplomatami białoruskimi. 


Podstawą misji humanitarnej miałoby być przekazanie artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców - jedzenia, picia i leków. 

W Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej, po stronie Białorusi, od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów, m.in. z Syrii i Iraku. Osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpieczają Straż Graniczna i żołnierze wojska. Imigranci koczujący po białoruskiej stronie nie chcą wracać na Białoruś.

Straż Graniczna podała w poniedziałek rano, że w Usnarzu Górnym nadal pozostaje grupa 24 osób, ale bez dzieci. MON zamierza wybudować 2,5 metrowy płot na granicy z Białorusią. 

GW

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka