Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o Rydzyku: "Ci co tuszują nadużycia są tam męczennikami"

O. Tadeusz Rydzyk. fot. Youtube
O. Tadeusz Rydzyk. fot. Youtube
Ks. Isakowicz-Zaleski był gościem Sławomira Jastrzębowskiego. W programie "Jastrzębowski wyciska" opowiedział o tym, dlaczego zerwał stosunki z ojcem Rydzykiem i środowiskiem Radia Maryja.

Zobacz cały program: "Jastrzębowski wyciska". Gościem ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o. Rydzyku

Sławomir Jastrzębowski zwrócił uwagę w programie, że polscy posłowie głosowali, aby nie było ks. Isakowicza-Zaleskiego w żadnej komisji dot. nadużyć w Kościele. 

- Głosowali na prośbę konkretnego hierarchy katolickiego, który korzystając z sojuszu prosił posłów PiS-u o to, żeby głosowali przeciwko - powiedział gość sugerując, że chodzi o ojca Rydzyka. 

Konflikt przebrał na sile, kiedy środowisko Radia Maryja odcięło się od prób lustrowania hierarchów Kościoła. 

- W 2006 roku byłem zaproszony przez o. Rydzyka do audycji i rozmawialiśmy, ze trzeba lustrować bpa Życińskiego  i bpa Pieronka. Jednak kiedy ukazały się akta ojców redemptorystów, ten temat stał się tematem tabu - stwierdził ksiądz. 

Zmarł bp Edward Janiak

- Wczoraj zmarł biskup Edward Janiak oskarżony o tuszowanie pedofilii w Kościele. Ojciec Rydzyk mówił  że jest on męczennikiem. To jest totalne przestawienie pojęć. Męczennikami dla nich nie są ofiary, ale ci, którzy są oprawcami - stwierdził ks. Isakowicz-Zaleski.

Czytaj też:


KJ


Lubię to! Skomentuj61 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka