Jacek Murański tłumaczy, dlaczego Konrad Niewolski jest faszystą

Salon24
Salon24
Jacek Murański był gościem dzisiejszego programu "Jastrzębowski wyciska". Rozmowa dotyczyła m.in. konfliktu Murańskiego z Niewolskim. Dowiedzieliśmy się, co jest źródłem konfliktu, a także dlaczego Murański uważa twórcę "Symetrii" za faszystę.

Jacek Murański o konflikcie z Konradem Niewolskim

Jacek Murański był gościem dzisiejszego programu "Jastrzębowski wyciska". Rozmowa dotyczyła m.in. konfliktu Murańskiego z reżyserem Konradem Niewolskim.

Gość Sławomira Jastrzębowskiego zdradził jaka jest geneza jego konfliktu z twórcą "Symetrii". Murański tłumaczy, że wszystko zaczęło się od mocnego wpisu Niewolskiego, który nawoływał do nienawiści wobec Karoliny Korwin-Piotrowskiej i Krystyny Jandy. Fani Niewolskiego zaczęli szerzyć mowę nienawiści zaadresowaną do tych dwóch pań, dlatego Murański i jego żona zdecydowali się zareagować - mieli napisać do Niewolskiego wiadomość prywatną, w której zwrócili uwagę reżyserowi, że jego wpis był nieco zbyt mocny, mimo że jak sam Murański podkreśla, daleko mu do poglądów, które reprezentują obydwie panie.

Konrad Niewolski jest faszystą?

Sławomir Jastrzębowski zapytał o słowa Murańskiego, które padły z jego ust we wcześniejszym wywiadzie. Zawodnik mówił wówczas, że Niewolski tworzy para-partię faszystowską, zbierając wokół siebie podobnych ludzi.

- Tak, ja tak powiedziałem, ponieważ Konrad Niewolski [...] wzywa to fizycznej eliminacji swoich przeciwników - na to zgody nie ma - mówił Jacek Murański w rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim.

- On się nie ukrywa ze swoimi poglądami. Wzywa do eutanazji osób niepełnosprawnych, uważa, że jakaś część społeczeństwa powinna być pozbawiona wszelkich praw. To jest faszysta, mówiąc w skrócie. Jeżeli mu się to nie podoba - czekam na proces -tłumaczył Murański.

- Abstrahując od moich poglądów politycznych, nie ma ode mnie zgody na taki dyskurs w sferze politycznej - dodaje.

WP

Zobacz całą rozmowę Sławomira Jastrzębowskiego z Jackiem Murańskim tutaj:

" target="_blank">


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka