Kaczyński ogłosił oficjalnie nowego koalicjanta. "Koniec wstrząsu w Zjednoczonej Prawicy"

Jarosław Kaczyński i Adam Bielan ogłosili koalicję.
Jarosław Kaczyński i Adam Bielan ogłosili koalicję.
Jarosław Kaczyński potwierdził zawarcie umowy koalicyjnej z Partią Republikańską. - Sądzę, że będzie to ważny nurt. Wstrząs w koalicji odchodzi w przeszłość - powiedział prezes PiS.

Partia Republikańska jest oficjalnie koalicjantem PiS. Adam Bielan i jego politycy wejdą też na wspólne listy partii rządzącej w najbliższych wyborach parlamentarnych. 

- To jest umowa o współpracy, które określa różne jej szczegóły. Ta umowa jest podjęciem decyzji o wspólnym wystąpieniu w kolejnych wyborach parlamentarnych, europejskich, samorządowych i - miejmy nadzieję - w prezydenckich - stwierdził Kaczyński. 

- Idziemy ciągle naprzód w tym samym kierunku. Jestem przeświadczony, że to będzie droga ku kolejnym sukcesom wyborczym i pozytywnymi zmianom w naszym kraju - podkreślił lider PiS. 

Zdaniem Adama Bielana, który zabrał głos po Jarosławie Kaczyńskim, "trzecia kadencja jest na wyciągnięcie ręki". - Mamy wspólny cel, a jest nim wspólne rządzenie. Rząd musi się cieszyć stabilną większością, żeby kraj się nadal bogacił - mówił szef Partii Republikańskiej.  

- Dziękuję prezesowi Kaczyńskiemu, przyjaciołom z PiS i innych partii, tworzących Zjednoczoną Prawicę - podsumował Bielan. 

Zobacz: 

Wałęsa z zarzutami! Chodzi o składanie fałszywych zeznań

Tusk: PiS zrujnowało gospodarkę, mamy stan przedzawałowy

Ambasador Belgii wezwany do MSZ. Chodzi o wypowiedź belgijskiego premiera


GW

Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka