Wojsko i Straż Graniczna odparły pierwszy atak imigrantów na granicy. WIDEO

Szturm imigrantów na polską granicę. Dojdzie do konfrontacji?
Szturm imigrantów na polską granicę. Dojdzie do konfrontacji?
MSWiA opublikowało film, na którym widać tłum imigrantów, chcących za wszelką cenę pokonać zasieki. Pierwszy dzisiaj atak w Kuźnicy odparły wspólnymi siłami funkcjonariusze Wojska Polskiego, Straży Granicznej i policji.

- Polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy. Sytuacja została opanowana - poinformował resort spraw wewnętrznych i administracji. 

Na filmach widać ogromny tłum przybyszów pod granicą z Polską, którzy siłowo próbują wedrzeć się przez zasieki. W ruch poszły kamienie, rzucane w stronę polskich żołnierzy i strażników granicznych. Część imigrantów wpadła na pomysł ścięcia drzew, by zniszczyć ogrodzenie i dostać się na polską stronę. 

Sytuacja daleka jest od spokojnej. Polskie służby spodziewają się kolejnych ataków na granicę.

- Apelujemy do wszystkich, którzy są na tych terenach o zachowanie szczególnej ostrożności ponieważ w dniu dzisiejszym i w kolejnych dniach może dochodzić do prób nielegalnego przekraczania granicy - apelował rzecznik rządu Piotr Mueller. 

W związku z zaistniałą sytuacją szef rządu zwołał w trybie pilnym sztab kryzysowy. Poza premierem Mateuszem Morawieckim wezmą w nim udział m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSZ Zbigniew Rau, przedstawiciele prezydenta, a także przedstawiciele właściwych służb.


GW


Lubię to! Skomentuj213 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka