Prokuratura nie odpuszcza ws. "Froga". Śledczy nie zgadzają się z kontrowersyjnym wyrokiem

"Frog" kpił z policji i wymiaru sprawiedliwości. Został uniewinniony.
"Frog" kpił z policji i wymiaru sprawiedliwości. Został uniewinniony.
Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie uniewinnił Roberta N. ps. "Frog", któremu groziło 2,5 roku więzienia za pirackie rajdy po ulicach Warszawy i Kielc. Prokuratura Krajowa zapowiedziała złożenie kasacji od wyroku.

- Prokuratura złoży kasację od wyroku uniewinniającego Roberta N. od zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Nie może być tolerancji dla kierowców, którzy z premedytacją zagrażają innym na drodze - przekazała Prokuratura Krajowa w reakcji na postanowienie sądu ws. "Froga".

Przypomnijmy: w lutym ubiegłego roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uniewinnił Roberta N. za przestępstwa związane z pirackim rajdem po Warszawie, jednak uznał go winnego ws. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, prowadząc samochód w lutym 2014 r. pod Kielcami. "Froga" skazano na 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Sąd orzekł także 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. 

Zobacz: Słynny pirat drogowy uniewinniony. Chodzi o rajdy pod Kielcami i w Warszawie

Sąd Okręgowy rozpoznał we wtorek kasację od wyroku. Jak poinformowała sekcja prasowa tego sądu, sąd zmienił orzeczenie I instancji w ten sposób, że uniewinnił Roberta N. również w tzw. "wątku kieleckim". "W pozostałym zakresie wyrok utrzymano w mocy" - przekazano. Finalnie skład sędziowski uznał Roberta N. za prawomocnie niewinnego. 

Czytaj: 


GWLubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka