Młody lekarz narzeka na zarobki i rozpalił sieć. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Młody rezydent okulistyki publicznie skrytykował poziom zarobków w NFZ.
Młody rezydent okulistyki publicznie skrytykował poziom zarobków w NFZ.
Rezydent Wojciech Szaraniec podzielił się w mediach społecznościowych uwagą na temat zarobków w państwowej służbie zdrowia. Jego zdaniem, to niesprawiedliwe, że hydraulicy zarabiają o niebo więcej od lekarzy, czym oburzył wielu internautów. Zarzucają mu kłamstwo i manipulowanie kwotami, bo nie dolicza pracy w prywatnym gabinecie.

Od wczoraj spora część Twittera żyje przemyśleniami Wojciecha Szarańca, młodego lekarza, rezydenta okulistyki. To przedstawiciel Porozumienia Rezydentów OZZL oraz były inicjator protestu o podwyżki dla początkujących specjalistów w czasie, gdy rządziła Beata Szydło. Według rezydenta, wynagrodzenia w Polsce są niesprawiedliwe, bo po wielu latach studiów ekspert od medycyny zarabia wielokrotnie mniej od osób pracujących w usługach. 

Zobacz: 

Słynny pirat drogowy uniewinniony. Chodzi o rajdy pod Kielcami i w Warszawie

Złe wieści o Wałęsie. Szczepił się, a zachorował na COVID-19. "Nie mogę rozgrzać ciała"

Sebastian Kaleta: Kary TSUE to eksperyment na Polsce

Szaraniec wyjawił, że zapłacił hydraulikowi aż 900 złotych za kilka godzin pracy i porównał to do swojej specjalizacji. 

- Za założenie prysznica dzisiaj zapłaciłem fachowcowi 900 zł. 4 godziny pracy. Ja przez 4 godziny w szpitalu jako lekarz zarabiam 4x24zł= 96zł. Jest to nie do uwierzenia. 7 lat ciężkiej nauki, wyrzeczeń, zarywania nocek. Praca w stresie i z ogromną odpowiedzialnością. Chory kraj - podsumował rezydent. 

Dla niektórych komentatorów słowa początkującego lekarza okazały się szokujące. Zwracali uwagę, że przed nim jeszcze dokończenie specjalizacji, a w prywatnych ośrodkach zarobki są o niebo lepsze. Najwięcej interakcji zebrał ten wpis: 

- Pozwoliłam sobie zadzwonić do CENTRUM MEDYCZNE FCM ZDROWIE KATOWICE MŁYŃSKA, gdzie pan przyjmuje i wizyta u Pana kosztuje 120 zł (za 15 minut). To jest 480 zł za godzinę, z czego pewnie Pan ma min. 50 proc. na rękę. Czyli 240 zł/h - praktycznie bez doświadczenia i specjalizacji - zauważyła internautka Monika. 

Postawę Szarańca skrytykował też doświadczony lekarz kardiolog, dr Michał Chudzik. - Lekarz nie powinien narzekać i prosić o większe wynagrodzenie. Jeżeli jest za niskie - nie pracuje, nie dyżuruje. Dyrektor powinien zaproponować podwyżkę. Godzimy się na takie stawki, a potem narzekamy że są niskie - podkreślił. 

- Każdy idąc na studia medyczne dokładnie wie ile będzie zarabiać w czasie programu specjalizacji. Wszystko jest jawne i uregulowane. Żadnych niespodzianek - dodał. 

Wrzawa wokół poruszonego tematu zmusiła rezydenta do zamieszczenia krótkiego oświadczenia.

- To lekarz rezydent najczęściej leczy Państwa w każdej Poradni/Szpitalu. To lekarz rezydent pracuje w szpitalu średnio 10h dziennie (z dyżurami). To lekarz rezydent ratuje Wasze życie. Za 24zł za godzinę. Na NFZ - nie daje za wygraną Szaraniec. 


Uważacie, że młodzi lekarze zarabiają nadal zbyt mało i należy im się znacznie wyższa pensja? 

Nie przegap: 

Tusk: "Suski udowodnił, że PiS podsłuchiwał Pegasusem. Nie ma lepszego dowodu"

Spotkanie Blinken-Ławrow. Amerykanie ostrzegają Rosję przed naruszeniem granic Ukrainy

Rząd podjął decyzję. Nowe sposoby walki z Omikronem


GW

Lubię to! Skomentuj103 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo