Biden miał przyjechać z wizytą. Na chwilę przed jego przyjazdem zawalił się most

PAP/EPA/YURI GRIPAS / POOL; 	PAP/EPA/PITTSBURGH PUBLIC SAFETY HANDOUT
PAP/EPA/YURI GRIPAS / POOL; PAP/EPA/PITTSBURGH PUBLIC SAFETY HANDOUT
Prezydent USA Joe Biden ma dziś odwiedzić Pittsburgh w stanie Pensylwania, gdzie weźmie udział w spotkaniu m.in. na temat infrastruktury. Na kilka godzin przed jego przyjazdem doszło do poważnego wypadku - zawalił się most.

Do wypadku doszło około godz. 7 czasu lokalnego (godz. 13 w Polsce) - przekazał serwis Axios. Most miał runąć pod ciężarem grubej warstwy śniegu. Według miejskich władz ds. bezpieczeństwa publicznego, w okolicy mostu wydziela się "silny zapach gazu"; mieszkańcom zalecono więc omijanie tego miejsca.

Zawalony most symbolem potrzeb zmian

Burmistrz Pittsburgha Ed Gainey ocenił w związku z zawaleniem się mostu, że ustawa o infrastrukturze jest "bardziej potrzebna niż kiedykolwiek". "Dwupartyjna ustawa o infrastrukturze ma kluczowe znaczenie dla południowo-zachodniej Pensylwanii i Pittsburgha. Mamy mosty, którymi musimy się zająć" - zaznaczył.

"To jest bardzo ważne, żebyśmy dostali dofinansowanie i bardzo się cieszymy, że prezydent przybędzie dzisiaj" - dodał burmistrz.

Podczas piątkowej wizyty Biden weźmie udział w Pittsburghu w spotkaniu na temat wzmacniania krajowych łańcuchów dostaw, ożywienia amerykańskiej produkcji i ustawy o infrastrukturze. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki przekazała, że prezydent wie o zawaleniu się mostu i "będzie w kontakcie z miejscowymi urzędnikami w sprawie udzielenia dodatkowej pomocy".

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka