Nowy sondaż wyborczy. W takiej sytuacji PiS jeszcze nie był

źródło: PAP
źródło: PAP
Z najaktualniejszego sondażu United Surveys przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend – zwyciężyłby je PiS. Partia nie zdobyłaby jednak większości w Sejmie.

PiS może liczyć na 33,1 proc. głosów, co daje wzrost o 0,8 w porównaniu do badania przeprowadzonego dwa tygodnie temu. Taki wynik oznaczałby przełożenie na 195 mandatów w Sejmie. Do większości zabrakłoby 36 głosów.

Popracie pozostałych ugrupowań

Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska. Ugrupowanie liczyć może na 25,1 proc. głosów respondentów. Jest to spadek o 2,1 proc. w porównaniu do poprzedniego badania. Wynik ten dałby KO 143 mandaty w Sejmie.

Trzeci wynik należy do Polski 2050. Partia cieszy się poparciem 11,7 proc. ankietowanych. Daje to wzrost o 0,5 proc. w ciągu minionych dwóch tygodni. Przekłada się to na zdobycie 56 mandatów.

Na Konfederację chce głosować 8,5 proc. ankietowanych i daje to wzrost w postaci 1,7 proc. Wynik ten zapewniłby partii 35 mandatów. Oznacza to, że koalicji PiS-Konfederacja zabrakłoby jednego mandatu do uzyskania większości w Sejmie.

Lewica straciła 1,2 proc. poparcia w odniesieniu do poprzedniego badania. Zgrupowanie może liczyć na 5,8 proc. głosów.

PSL-Koalicja Polska zaliczyła spadek o 1,3 proc. w stosunku do sondażu sprzed dwóch tygodni i weszłaby do Sejmu z poparciem wynoszącym 5,2 proc. głosów.

AgroUnia oraz Porozumienie nie zdobyłyby ilości głosów, zapewniającej wejście do Sejmu, zaś 10 proc. ankietowanych nie potrafiło określić, na kogo oddałaby głos w wyborach.

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka